NBA: Poraza Udriha in Dragića

New York, 08. 03. 2012 08.30 |

V košarkarski ligi NBA sta ponoči na parket stopila tudi oba slovenska košarkarja. Strelsko uspešnejši je bil mlajši Dragić, vseeno pa sta tako Houston kot Milwaukee izgubila.

Houston Rockets so z 98:116 klonili pri Toronto Raptors, Dragić je v 27 minutah dosegel 14 točk, štiri skoke in tri podaje, Milwaukee Bucks pa so s 104:106 izgubili proti Chicago Bulls, Udrih pa je v 25 minutah zbral 11 točk, sedem podaj in dva skoka. Usodo Milwaukeeja je ob zvoku sirene zapečatil Derrick Rose, ki je za Chicago zadel z razdalje. Rose je zadržal žogo za zadnji met, se postavil znotraj črte za tri točke in ob zvoku sirene ekipi zagotovil zmago. Na koncu je imel na svojem računu 30 točk, Joakim Noah je 20 točkam dodal še deset skokov, biki pa so zmagali osmič zapored. Za Milwaukee je rekord kariere dosegel Ersan Iljašova, ki je zbral 32 točk, Drew Gooden je dodal rekord sezone v obliki 27 točk.

V Torontu je DeMar DeRozan dosegel 23 točk, gostitelji pa so proti Houstonu zmagali z visokih 116:98. Linas Kleiza je dodal 19 točk, Jose Calderon 17 in še 12 podaj. Ekipi je uspelo postaviti rekorda sezone v številu doseženih točk in odstotku meta iz igre (59,2 odstotka), moštvo pa je nad Houstonom prikazalo odlično predstavo v zadnji četrtini. Leandro Barbosa je prispeval 15 točk, Amir Johnson pa 14. Vodilni strelec raket je bil Chandler Parsons, ki je dosegel 17 točk, ekipa pa je klonila petič zapored in že petič v gosteh pri Torontu.

Beno Udrih (levo) je dosegel 11 točk, a je Milwaukee izgubil.
Beno Udrih (levo) je dosegel 11 točk, a je Milwaukee izgubil. FOTO: Reuters

Lep preobrat je uspel košarkarjem Washingtona, ki so proti Los Angeles Lakers zaostajali že visokih 21 točk, nato pa slavili zmago s 106:101. Roger Mason je bil v zadnji četrtini neustavljiv, v zadnjih 12 minutah je dosegel kar tri trojke, medtem ko je Kobe Bryant v ključnih trenutkih tekme vse prej kot blestel. Nick Young je za čarovnike dodal 19 točk, gostitelji pa so jezernike ugnali prvič po letu 2006, vmes so proti njim zbrali devet porazov. Trevor Booker je dosegel 18 točk in rekord kariere s 17 ujetimi žogami, Mason je tekmo končal s 14 točkami. Bryant je v statistiko vnesel 30 točk, Pau Gasol je ob 19 točkah dosegel še 15 skokov, tudi Andrew Bynum je za jezernike zbral 19 točk.

Toronto Raptors - Houston Rockets 116:98
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 106:104
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 103:71
Washington Wizards - Los Angeles Lakers 106:101
Charlotte Bobcats - Utah Jazz 93:99
Miami Heat - Atlanta Hawks 89:86
Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 106:94
New Jersey Nets - Los Angeles Clippers 101:100