NBA: Poraz New Yorka brez Udriha, Vujačić čaka na priložnost

New York, 04. 02. 2014 08.05 |

V košarkarski ligi NBA je moštvo New York Knicks v noči na torek v gosteh izgubilo proti Milwaukee Bucks z 98:101. Ekipa Denver Nuggets je premagala Los Angeles Clippers 116:115, Saša Vujačič za poražence še ni zaigral.

Slovenski košarkar Beno Udrih za kratkohlačnike znova ni igral, s 36 točkami pa je bil najboljši Carmelo Anthony, vseeno pa je New York izgubil v Milwaukeeju za tri točke. V Denverju je gostovalo moštvo New York Clippers, domači so bili boljši za točko. Pri ekipi Clippers je bil v postavi tudi Saša Vujačić, ki je podpisal desetdnevno pogodbo z moštvom, vendar je bil eden od trojice igralcev, ki niso dobili priložnosti za igro.

Gledalci v Milwaukeeju so videli izredno razburljivo končnico s srečnim koncem za domačo ekipo, šele drugo v letu 2014. Gostitelji so imeli v zadnjem delu že zanesljivo prednost desetih točk (81:71), po štirih koših Antonyja in uspešnih prostih metih Tima Hardawayja jr. pa so se gostje slabih šest minut pred koncem približali na točko (82:83), tri minute pred koncem sta bili ekipi poravnani na 89. točki. Anthony je zadnjič izenačil 19 sekund pred koncem na 98:98. Gostitelji so igrali na dolg napad in Knight je le 2,3 sekunde pred koncem zadel za tri točke. V zadnjem napadu Anthony nato ni imel prave priložnosti za met in zmaga je ostala doma.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Clippers so s 116:115 doživeli 17. poraz v 51. nastopu v sezoni. Pri ekipi iz Kolorada je bil z 28 točkami najbolj učinkovit Kenneth Farried, kar 36 točk in 11 skokov pa je za Los Angeles dosegel Blake Griffin. Odločitev o zmagovalcu je padla z zadnjim piskom sirene. Gostje so s trojko Matta Barnesa povedli šest sekund pred koncem s 115:113, za domače pa je v zadnjem napadu z velike razdalje zadel Randy Foye.

Še naprej melje vodilna ekipa lige Oklahoma City, ki je na krilih Kevina Duranta, "top gun" lige je dosegel 31 točk, ugnala Memphis s 86:77 ter zabeležila že 39. zmago v 50. nastopu. Odločilna je bila druga četrtina, ko so gostje še vodili z 32:31, v zadnjih šestih minutah pa je praktično igrala le še Oklahoma in naredila delni izid 20:4. Ekipa iz Tennesseeja se je v zadnjem delu še približala na tri točke, a preobrata ni zmogla.

Na vzhodu še naprej vodi Indiana ugnala Orlando z 98:79. S 16 točkami je bil pri ekipi iz Indianapolisa najboljši Danny Granger, Lance Stephenson je dosegel 15 točk in 12 skokov, pri Orlandu je Arron Affialo dosegel 20 točk, Nikola Vučević je 16 točkam dodal 13 skokov. Vnovič blesti tudi Nemec Dirk Nowitzki, ki je Dallasu pomagal k visoki zmagi nad Clevelandom s 124:107, dosegel pa je 23 točk.

Indiana Pacers - Orlando Magic 98:79
Washington Wizards - Portland Trail Blazers 100:90
New Jersey Nets - Philadelphia 76ers 108:102
Miami Heat - Detroit Pistons 102:96
Milwaukee Bucks - New York Knicks 101:98
Pittsburgh Pelicans - San Antonio Spurs 95:102
Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 86:77
Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 124:107