NBA: New York z Vujačićem doživel četrti zaporedni poraz

Boston, 28. 12. 2015 07.44 |

Moštvo New York Knicks, za katero igra Saša Vujačić, je za devet točk izgubilo v Bostonu (91:100). Slovenski košarkar je igral 15 minut in dosegel štiri točke, prvi strelec tekme je bil Carmelo Anthony.

Košarkarji New York Knicks so doživeli četrti zaporedni poraz v ligi NBA in imajo 14 zmag in 18 porazov. Na gostovanju v Bostonu so izgubili z 91:100, Saša Vujačić pa je imel najvišjo minutažo na zadnjih šestih tekmah; igral je 15 minut in ob metu 1:3 dosegel štiri točke.

Na drugi strani sta bila pri Bostonu najučinkovitejša Isaiah Thomas z 21 točkami in Evan Turner z devetnajstimi. Za Boston je to najboljši niz v sezoni, saj je dobil četrto tekmo v zadnjih šestih dneh. Prvi strelec tekme je bil glavni igralec New Yorka Carmelo Anthony z 29 točkami in 10 skoki, a je imel slab odstotek meta (11:26).

Odigrane so bile še tri tekme. Oklahoma City je premagala Denver Nuggets s 122:112. Russell Westbrook je zbral 30 točk, 12 podaj in devet skokov, Kevin Durant je pristavil 26 točk in 10 skokov, Ennis Kanter 21 točk, Serge Ibaka pa 19. Za Oklahomo (21-10), ki je imela najboljši izkoristek metov v sezoni (57,8 %), je to deseta zmaga na zadnjih dvanajstih tekmah, Denver (12-19) pa je doživel peti poraz na šestih srečanjih.

Memphis Grizzlies je brez težav ugnal LA Lakers (112:96). Mike Conley (19 točk) in Jeff Green (17) sta bila najboljša pri domačih, na drugi strani pa je za najslabšo ekipo zahoda (5-26) Kobe Bryant dosegel 19 točk.

Najbolj zanimivo je bilo v Sacramentu, kjer je Portland Trail Blazers zmagal z 98:94 in tako prekinil niz petih porazov. Ob odsotnosti prvega strelca Damiana Lillarda je za Portland največ točk dosegel CJ McCollum (35). Točko več je za domače vknjižil DeMarcus Cousins.