NBA: 'Superman' Howard zrušil rekord legendarnega Chamberlaina

Milwaukee, 13. 01. 2012 09.30 |

Ekipa Milwaukee Bucks je v košarkarski ligi NBA premagala Detroit Pistons s 102:93; Beno Udrih zaradi poškodbe še vedno ne igra za Milwaukee.

Brandon Jennings
Brandon Jennings FOTO: Reuters
V Milwaukeeju je Brandon Jennings dosegel 27 točk, Stephen Jackson pa 25, s tem pa je Milwaukee dosegel četrto zaporedno zmago doma. Detroit, Greg Monroe je dosegel rekord kariere z 32 točkami in 16 skoki, je izgubil šestič v nizu na gostovanjih. Dwight Howard je popravil rekord legendarnega Wilta Chamberlaina, ki je bil star skoraj 50 let. Howard je imel največ prostih metov v zgodovini lige, zadel je 21 od 39 tovrstnih poskusov ter imel na koncu 45 točk in 23 skokov za zmago ekipe Orlanda nad Golden State. Chamberlain je imel 34 prostih metov za Philadelphio Warriors s St. Louisom 22. februarja leta 1962. Za tretjo zaporedno zmago ekipe Magic je Turek Hedo Turkoglu dodal 20 točk. Novinec Kyrie Irving je v Phoenixu zadel 26 točk za goste, Antawn Jamison pa je za Cleveland dodal 23 točk.

Dwight Howard
Dwight Howard FOTO: Reuters

Steve Nash je bil prvi strelec gostiteljev in eden izmed šestih igralcev z dvomestnim številom košev (16), postal pa je šele petnajsti aktivni igralec, ki je v karieri presegel mejo 16.000 točk. Dodal je še 15 podaj. V Memphisu je Rudy Gay s 26 točkami vodil domače do zmage z New Yorkom, ki je večji del drugega polčasa igral brez vodilnega strelca moštva in končal niz štirih zaporednih zmag. Carmelo Anthony si je zvil desni gleženj v začetku tretje četrtine, vendar bo verjetno lahko zaigral že na naslednji tekmi. V Atlanti, olimpijskem mestu leta 1996, sta bila v vrstah domačih najučinkovitejša Josh Smith (30) in Joe Johnson (23).

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 102:93
Atlanta Hawks - Charlotte Bobcats 111:81
Memphis Grizzlies - New York Knicks 94:83
Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 90:101
Golden State Warriors - Orlando Magic 109:117