NBA: Miami že pri 25 zaporednih zmagah

Miami, 23. 03. 2013 09.01 |

Miami Heat nadaljuje zmagoviti pohod v severnoameriški košarkarski ligi. Branilci naslova lige NBA so ponoči na domačem parketu premagali Detroit Pistons s 103:89 in niz podaljšali na 25 zaporednih zmag.

Košarkarji Miamija, ki iz tekme v tekmo prestavljajo klubski mejnik, se vse bolj približujejo tudi absolutnemu rekordu v ligi NBA o neporaženosti v eni sezoni. Od izenačenja rekorda lige, ki so ga v sezoni 1971/72 postavili legendarni Los Angeles Lakers, so oddaljeni le še osem tekem. LeBron James je vpisal 29 točk, Dwyane Wade pa jih je dodal 19 za novo zmago "vročice". Miami, najboljše moštvo lige in vodilna ekipa vzhoda, si je sicer že zagotovil končnico in vodilno mesto v jugovzhodni skupini.

LeBron James je Miami popeljal do nove zmage.
LeBron James je Miami popeljal do nove zmage. FOTO: Reuters

Kandidata za slovensko košarkarsko reprezentanco, Goran Dragić in Beno Udrih, sta s svojima moštvoma v ligi NBA znova izgubila, in to pod domačimi obroči. Phoenix Suns je na domačem parketu priznal premoč ekipi Minnesota Timberwolves s 86:117, košarkarji Orlando Magic pa niso bili kos razpoloženi ekipi Oklahoma City Thunder (89:97). Goran Dragić je za Phoenix vpisal dvojni dvojček s 13 točkami in 10 podajami, igral je 33 minut, v tem času pa je vpisal še štiri skoke, Beno Udrih pa je v 36 minutah igre za Orlando prispeval 13 točk, tri skoke, pet podaj in dve ukradeni žogi.

San Antonio Spurs, za katere je znova po poškodbi zaigral Tony Parker (22 točk), je po podaljšku premagal Utah Jazz s 104:97, Los Angeles Lakers pa je izgubil v domači dvorani Staples Center proti Washington Wizards s 100:103. V postavi jezernikov je bil znova Kobe Bryant, ki je zaradi zvina gležnja izpustil zadnji dve tekmi. Bryant je vpisal 21 točk in 11 podaj.

Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves 86:117
Orlando Magic – Oklahoma City Thunder 89:97
Miami Heat – Detroit Pistons 103:89
San Antonio Spurs – Utah Jazz 104:97 (podaljšek)
Los Angeles Lakers – Washington Wizards 100:103
Indiana Pacers – Milwaukee Bucks 102:78
Atlanta Hawks – Portland Trail Blazers 93:104
New Orleans Hornets – Memphis Grizzlies 90:83