NBA: Miami z 'metlo' izločil Charlotte

New York, 29. 04. 2014 08.08 |

Košarkarji Miamija so se ekspresno prebili v drugi krog končnice severnoameriške košarkarske lige NBA na vzhodu. Ponoči so v gosteh ugnali Charlotte Bobcats 109:98 in napredovali s 4:0 v zmagah.

Vnovič je v dresu Miamija blestel LeBron James z 31 koši, na drugi strani jih je 29 dosegel Kemba Walker. Uspešna so bila vsa tri gostujoča moštva. Za zvezdnika Miamija se je sicer dvoboj razpletel nekoliko boleče, saj je sredi tekme obležal na parketu in objemal bolečo stegensko mišico. A je stisnil zobe, tudi ob spodbudi navijačev, ter nadaljeval v svojem slogu. Po tej boleči izkušnji je nanizal še 19 točk in popeljal svojo ekipo do "metle" v prvem krogu, 31 točkam pa je dodal še devet podaj in za las ostal brez dvojnega dvojčka. "Kar precej boleče je. Vesel sem, da smo že končali serijo in da si bom lahko nekoliko odpočil," je po tekmi dejal James. Miami bo na svojega tekmeca še nekoliko počakal, saj se bo pomeril z boljšim iz dvoboja med Brooklynom in Torontom, kjer je izid v zmagah izenačen na 2:2. Chris Bosh je za zmagovalce dodal 17 točk, pri poražencih pa je bil z 29 najučinkovitejši Kemba Walker.

Na vzhodu je Atlanta s 107:97 ugnala Indiano in vodi s 3:2 v zmagah. V Indianapolisu so gostje drugo četrtino dobili z 41:19 in imeli za drugi polčas 20 točk naskoka. Prav z 20 točkami je bil pri zmagovalcih najbolj učinkovit Mac Shelvin, tekmece pa je v obup spravljal tudi Mike Scott. Vseh svojih 17 točk je dosegel v za Indiano usodnem drugem delu igre, trojke pa je metal kar 5-6. "Spoznali smo, da lahko igramo s to ekipo. Imajo sicer odlične igralce, odlično igrajo, imajo dobrega trenerja, toda mi zaupamo vase," je skrivnost uspeha pojasnil Scott. Za Indiano, ki se je kot najboljša ekipa rednega dela na vzhodu zdaj znašla na robu izpada, pa je največ, 26 točk, dosegel Paul George.

Na zahodu je bil San Antonio s 93:89 boljši od Dallasa, izid v zmagah pa je zdaj izenačen na 2:2. Gostje so drugo četrtino dobili z 32:13. V tretji je vodstvo gostov znašalo že 20 točk (58:38), a gostitelji se niso predali in v zadnjem delu celo povedli. Minuto pred koncem je Tony Parker poskrbel za tri točke naskoka gostov, a vrnil je Monta Ellis. Nato je trojko zadel Boris Diaw, domačini pa so znižali na točko po košu Dirka Nowitzkija 10 sekund pred koncem. Dallas je skušal so preobrata priti s prekrški, a na koncu je dosegel le to, da so domačini zadevali proste mete in slavili s s štirimi točkami razlike. Pri zmagovalcih je Manu Ginobili dosegel 23 točk, pri poražencih Ellis 20.