NBA: Miami v drugi krog

Miami, 10. 05. 2012 08.38 |

Košarkarji moštva Miami Heat so v peti tekmi prvega kroga končnice lige NBA na domačem parketu premagali New York Knicks s 106:94 in se s skupnim izidom 4:1 v zmagah prebili v naslednji krog končnice prvenstva.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

V Miamiju je bolj ali manj vse slonelo na domačemu zvezdniškemu triu: LeBron James je zbral 29 točk, osem skokov in sedem podaj, medtem ko sta Chris Bosh in Dwyane Wade dodala po 19 točk. Najboljši strelec pri New Yorku je bil Carmelo Anthony s 35 točkami. Kratkohlačniki se v odsotnosti nekaterih pomembnih nosilcev igre - zaradi poškodb so manjkali Iman Shumpert, Jeremy Lin in Baron Davis - niso mogli zoperstaviti domačim košarkarjem. Anthony je sicer znova dokazal, da je iz pravega testa, po 41 točkah na nedeljski tekmi v Madison Square Gardnu v New Yorku je na današnji tekmi dosegel 35, v celoti pa je bil skupaj s svojimi soigralci vselej korak za gostitelji. Miami si je že ob polčasu priigral 11 točk prednosti, v drugi polovici tekme pa je povedel z 19 točkami. Miami se bo v polfinalu vzhodne konference pomeril z Indiano, prva tekma pa bo na Floridi v noči z nedelje na ponedeljek. Memphis je ugnal Los Angeles Clippers z 92:80 in izid v zmagah znižal na 2:3, a se tudi pošteno poigral z živci svojih privržencev. Grizliji so si v tretji četrtini že priigrali 24 točk naskoka, v zadnji četrtini pa je njihov zaostanek znašal le še šest točk. Domači košarkarji so na koncu vendarle vse postavili na pravo mesto, najbolj pa sta se izkazala Španec Marc Gasol s 23 točkami in Zach Randolph, ki je 19 točkam dodal deset skokov. V kalifornijski ekipi je bil najbolj učinkovit Mo Williams z 20 točkami. Šesta tekma bo v noči na soboto v Los Angelesu, morebitna sedma pa v nedeljo v Memphisu.