NBA: Miami serijo izenačil na 1:1

Miami, 10. 06. 2013 07.40 |

Košarkarji Miami Heat so v drugi tekmi finala lige NBA premagali San Antonio Spurs s 103:84 in izenačili izid v zmagah na 1:1. Serija se zdaj seli na zahod, kjer bodo naslednje tri tekme.

Po nekoliko presenetljivem porazu na prvi tekmi (88:92) so prvaki lige NBA v drugo vendarle uredili svoje vrste in suvereno prišli do izenačenja. Najboljši igralec lige LeBron James tudi tokrat ni bil povsem pravi (17 točk, 7 podaj), a je zadeval v odločilnih trenutkih. Devet točk je dosegel v zadnji četrtini, ko se je San Antonio trudil priti nazaj v igro po delnem izidu 14:3 ob koncu tretjega dela igre. "Priznam, danes mi v napadu ni šlo, vendar sem zaupal soigralcem. Dokazali so, da so odlični strelci," je dejal James, Chris Bosh pa ga je dopolnil: "Vsakič, ko se znajdemo pred zahtevno nalogo, smo ji kos. Verjamem, da ko bomo nekoč gledali ta finale, bomo ugotovili, da je bil poraz na prvi tekmi najboljša stvar, ki se nam je lahko zgodila." Najboljši strelec pri prvakih je bil tako Mario Chalmers z 19 točkami, Chris Bosh je zbral 12 točk in deset skokov, Ray Allen pa je tekmo končal pri 13 točkah.

Chris Andersen in Shane Battier
Chris Andersen in Shane Battier FOTO: Reuters

Na drugi strani je največ točk zabeležil Danny Green (17), na začetku sezone igralec Uniona Olimpije, ki je s stoodstotnim metom 5:5 za tri točke hkrati postavil nov rekord v finalih lige NBA. Tim Duncan je zbral vsega devet točk in 11 skokov, Tony Parker, ki je blestel na prvi tekmi, pa je končal pri 13 točkah in petih izgubljenih žogah. Na prvi tekmi je San Antonio izgubil vsega štiri žoge, tokrat pa kar 16.

Gostje so tekmo izgubili v zadnjih 15 minutah. Tedaj je bil rezultat še poravnan (62:61), do konca tekme pa je Miami naredil delni rezultat 42:22. "Slabo smo zaključili in zasluženo so nas povozili. Škoda, saj igramo finale in takšne predstave si res ne bi smeli privoščiti," je dejal Manu Ginobili, Tim Duncan pa je razmišljal: "Imeli so odgovore na vse naše poskuse. Treba je urediti vrste in se čim bolje pripraviti na naslednjo tekmo."

Tretja tekma bo v noči iz torka na sredo. Strokovnjaki jo opisujejo kot ključno; odkar je liga prešla na format 2-3-2, je v 92,3 odstotka primerih prvak postal tisti, ki je dobil tretjo tekmo.