NBA: Miami se je poigral z Mavericksi

Dallas, 21. 12. 2012 08.16 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so v noči na petek brez večjih težav ugnali Dallas Maverickse. Prvaki so bili veliko boljši tekmec v uvodnih treh četrtinah, šele v zadnji pa so nekoliko popustili in dovolili tekmecu, da omili poraz (110:95).

31:20, 27:22 in 33:19 so izidi prvih treh četrtin, ki jih je na obračunu v America Airlines Centru v Dallasu dobilo moštvo Miami Heat, zadnji del dvoboja pa je pripadel Mavericksom, ki so s 34:19 (takšen je bil izid zadnje četrtine) vsaj deloma omilili blamažo. Junak visoke zmage je bil LeBron James, ki je tekmecem nasul 24 točk, temu pa dodal še 9 skokov, Wade pa je k zmagi prispeval 19 točk.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

"Preprosto se počutim zelo dobro, sem samozavesten in s pridom izkoriščam moje prednosti,“ je po zmagi povedal zvezdnik Heata James in nadaljeval: "Veliko dela sem vložil v mojo igro. Vedno je dobro vse svoje sposobnosti prilagoditi ekipi in se skupaj z igralci veselili uspeha.“ Pri poražencih je 15 točk dosegel Jae Crowder, Dirk Nowitzki pa je po poškodbi šele začel intenzivne treninge.

Dallas Mavericks - Miami Heat 95:110
Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 99:93
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 101:93