NBA: Miami se je hitro pobral po uvodnem porazu

Chicago, 19. 05. 2011 09.24 |

Ekipa Miami Heat je v finalu vzhodnega dela košarkarske lige NBA v gosteh premagala Chicago Bulls s 85:75 in izid v zmagah izenačila na 1:1. S tem je izničila prednost domačega igrišča v končnici, ki jo je imel Chicago.

LeBron James (29 točk, 10 skokov, pet podaj), Dwyane Wade (24 točk, devet skokov) sta se s soigralci pobrala po prvem porazu v Chicagu pred tremi dnevi, ko je James ostal pri 15, Wade pa pri 18 točkah. Chris Bosh, ki je tedaj vodil goste s 30 točkami in devetimi skoki, je tokrat dosegel 10 točk in osem skokov. Vročica je bila tokrat tudi boljša v skoku s 45:41 in je nadoknadila luknjo pod košem s prve tekme, ko so jih tekmeci "preskočili" s 45:33. Kljub temu je bila druga tekma zelo izenačena vse do zaključka zadnje četrtine. Tedaj je James v zadnjih štirih minutah in 27 sekundah zadel devet od 14 točk njegovega moštva. To serijo je sprožil s trojko, s katero je njegova ekipa povedla s 76:73 in potem vodstva ni več izpustila iz rok.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Igralci Chicaga so v zadnji četrtini zadeli le deset točk in so morali prvič v tej sezoni priznati premoč Miamiju. Luol Deng, ki je Jamesa na prvi tekmi ustavil in mu dovolil le pet zadetih metov iz 15 poskusov, je tokrat nemočno gledal zaključno predstavo zvezdnika Miamija, najkoristnejšega igralca lige leta 2009 in 2010. Derrick Rose, najkoristnejši igralec rednega dela letošnje sezone, je vodil napad gostiteljev z 21 točkami in osmimi podajami ter šestimi skoki. Do dvomestnega števila košev je prišel le še Deng (13), ki pa je v zadnji četrtini zbral le štiri točke, Rose pa le dve. Joakim Noah je za Chicago dodal devet točk in osem skokov, prav toliko ujetih žog je imel v svoji statistiki tudi Carlos Boozer, vendar le sedem točk. Biki so zlasti slabo metali za tri točke in uspešno kronali le tri od dvajsetih tovrstnih poskusov. "Med seboj se merita ekipi, ki imata izjemni obrambi. Zato je potrebna velika potrpežljivost zlasti v napadu, saj je zelo težko dosegati koše. Tokrat pa nam je uspelo, da smo združili tako dobro obrambo kot tudi soliden napad. V tekmo smo vložili veliko moči in energije. Ne slišite mojega glasu? Še sam ga komaj," je v pogovoru z novinarji s "počenim" glasom povedal James.