NBA: Miami po domačem porazu trepeta za končnico

Miami, 12. 04. 2015 08.47 |

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubila z moštvom Toronto Raptors s 104:107 in se znašla na robu izpada iz končnice. Goran Dragić je v dobrih 33 minutah za gostitelje zadel 22 točk.

Dwyane Wade je bil s 30 točkami prvi strelec domačih, Goran Dragić pa drugi, osem sekund pred koncem ga je zaradi šeste osebne napake zamenjal njegov brat Zoran Dragić in ostal brez statističnega učinka. Goran je v dobrih 33 minutah za gostitelje zadel 22 točk in imel pet podaj ter dva skoka.

Ekipa Los Angeles Clippers je doma premagala Memphis Grizzlies s 94:86; slovenski košarkar Beno Udrih je igral v prvi peterki gostov in v devetindvajsetih minutah zbral 14 točk, tri podaje in dva skoka. Memphis je drugi na zahodnem delu lige in si je že pred časom zagotovil nastop v končnici. Miami, ki si je skorajda že zapravil vse možnosti za izločilne boje, pa je 10. na vzhodnem delu in dve zmagi zaostaja za Bostonom in Brooklynom. Ti dve ekipi sta na zadnjih dveh mestih, ki še vodita v končnico. Miami lahko do konca rednega dela pride do sedemintridesete zmage, na tej številki pa sta že Boston in Brooklyn.