Miami znova osmi, Golden State že v končnici

Miami, 17. 03. 2015 07.39 |

Moštvo lige NBA Miami Heat je doma premagalo Cleveland Cavaliers s 106:92. Goran Dragić je za Miami dosegel 20 točk, devet podaj in pet skokov, njegov brat Zoran ni igral. Prvi strelec ekipe je bil Dwyane Wade, ki je zbral 32 točk.

Dwyane Wade je 21 od 32 točk dosegel v prvem polčasu, skupaj z Goranom Dragićem pa sta bila najbolj zaslužna, da je LeBron James s Clevelandom proti nekdanji ekipi še drugič izgubil. Vročica se je z zmago znova vrnila na osmo mesto vzhodne konference. "Naši fantje so si zares želeli zmage. Razumemo, kaj pomeni boj za končnico. To je bilo videti kot stari Miami; fantje so kričali drug drugemu, bilo je veliko strasti, to smo tudi rabili," je po tekmi povedal trener Miamija Erik Spoelstra, prvi strelec Miamija Wade pa je dodal: "Za to ekipo je pomemben boj za končnico. En dan smo v njej, drugi izven nje, zato je bila ta zmaga nujna." Sredi tretje četrtine je Wade ohranil žogo, ki je bila že izgubljena, za hrbtom jo je podal do Dragića, ki je želel zaključiti, a mu je poizkus blokiral J.R. Smith. Wade je žogo rešil še enkrat, še enkrat skušal za hrbtom podati do kapetana slovenske reprezentance, tokrat neuspešno. "Ne bom trdil, da sem to načrtoval. Bilo pa je lepo. Upal sem, da bo zaključil. Samega sebe sem presenetil, mislil sem si: 'Oh, to je bilo lepo.' To je bila sreča, fantje. Otroci, ne poizkušajte tega doma," je nasmejano razložil Wade.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Igral je tudi Memphis Bena Udriha, tudi grizliji so zmagali. Z 92:81 so bili boljši od Denver Nuggets. Udrih je v 24 minutah dosegel devet točk, pet skokov in dve podaji, prvi strelec pri zmagovalcih je bil Zach Randolph z 21 točkami. "Tony Allen je tisti, ki dela razliko. To ni vidno v statistiki, toda prekinil je veliko iger. Tekmo je obrnil v njihovo korist s pritiskom na tekmece in intenzivnostjo," je o dobri predstavi Allena, ki je dosegel 14 točk, devet skokov, dve podaji in ukradeno žogo, povedal začasni trener Denverja Melvin Hunt. Memphis je do zmage prišel predvsem po zaslugi skokov, v tem elementu igre je bilo 57:37; tudi zaradi tega, ker pri Denverju ni igral prvi skakalec v sezoni Kenneth Faried.

Golden State si je z zmago s 108:105, premagal je LA Lakers, zagotovil končnico. Atlanta je 13. zapored ugnala Sacramento, tokrat s 110:103. Dallas je na krilih Chandlerja Parsonsa z 31 točkami premagal Oklahomo s 119:115. Toronto je bil s 117:98 boljši od Indiane, Boston s 108:89 od Philadelphie, Utah od Charlotta s 94:66. Washington je s 105:97 premagal Portland, Brooklyn pa s 122:106 Minnesoto.

Indiana Pacers - Toronto Raptors 98:117