NBA: Mestni derbi Clippersom

Milwaukee, 05. 01. 2013 08.59 |

V košarkarski ligi NBA sta nastopila oba slovenska igralca. Goran Dragić je v dresu Phoenix Suns z 80:87 klonil proti Utah Jazzu, Dragić pa je dosegel 17 točk, šest podaj, tri skoke in dve ukradeni žogi. Milwaukee Bucks Bena Udriha je s 101:115 izgubil proti Houston Rockets, Udrih je prispeval 11 točk.

Za sonca je več točk kot Goran Dragić dosegel le en igralec. Marcin Gortat se je ustavil pri 18 točkah, 16 pa jih je dodal Jared Dudley. Prvi strelec tekme je bil sicer igralec Utaha Al Jefferson z 21 točkami. "Tako moramo igrati. Prišli smo na igrišče, dali vse od sebe in dobre stvari se dogajajo," je bil po tekmi zadovoljen Paul Millsap, z 19 točkami drugi strelec Utaha. "Ne vem, kaj se je zgodilo. Druga peterka ni dobro prenašala žoge, žoga ni dobro krožila. Metali so težke mete. Ko igraš, da ne pogledaš dobro, mečeš preko rok, imaš nizek odstotek metov," je po tekmi povedal slovenski reprezentant Dragić. "Mislim, da je bila prva četrtina najboljša, ki smo jo odigrali v vsej sezoni. Toda zadnje tri so bile slabe," pa je dodal trener sonc Alvin Gentry. Beno Udrih je poleg 11 točk v statistiko dodal štiri skoke in štiri ukradene žoge. Najučinkovitejši pri bucksih je bil Brandon Jennings s 16 točkami. Na drugi strani je pri Houstonu James Harden dosegel 29 točk, Carlos Delfino, ki je v igro vstopil s klopi, pa 22 točk. Rakete so na krilih Hardna prišle do desete zmage na zadnjih 13 tekmah. Milwaukee je v drugi četrtini vodil za 18 točk, v tretji četrtini pa je Houston nasprotnike povsem nadigral, dobil četrtino s 30:14 in na začetku zadnjega dela tekme vodil s 77:72. Če so bili po tekmi zadovoljni v taboru Houstona, kjer je trener Kevin McHale hvalil igro svojih varovancev v tretji četrtini, pa so bili manj zadovoljni na drugi strani. "Kaže, da nismo bili osredotočeni, ko smo prišli iz slačilnice. Imeli smo veliko težav. Dogajalo se je hitro," je bil po tekmi razočaran trener bucksov Scott Skiles.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

V Los Angelesu sta se pomerila mestna tekmeca. Na koncu so se clippers veselili zmage s 107:102, čeprav je pri lakersih znova blestel Kobe Bryant, ki se je ustavil pri 38 točkah. Osem točk manj je na drugi strani dosegel Chris Paul, ki je strelskemu izkupičku dodal še 13 podaj in šest skokov. Brooklyn Nets je po dveh podaljških s 115:113 premagal Washington Wizards, junak tekme pa je bil Joe Johnson, ki je zadel met za zmago. Brook Lopez je sicer dosegel 27 točk in 13 skokov, Deron Williams je uspehu netsov dodal 24 točk in deset podaj, na drugi strani pa je Bradley Beal dosegel rekord kariere s 24 točkami, Jordan Crawford je dosegel točko manj. Oklahoma City je prišla do nove zmage, tokrat je s 109:85 porazila Philadelphio. Blestela sta Russell Westbrook s 27 točkami in Kevin Durant s 26. Branilci naslova lige NBA, košarkarji Miami Heata, so izgubili obračun s Chicago Bulls (89:96). Vročica je klonila kljub razpoloženima LeBronu Jamesu (30 točk) in Dwyanu Wadu (22).

Milwaukee Bucks - Houston Rockets 101:115
Phoenix Suns - Utah Jazz 80:87
Toronto Raptors - Sacramento Kings 96:105
Washington Wizards - Brooklyn Nets 113:115 (po podaljških)
Charlotte Bobcats - Cleveland Cavaliers 104:106
Detroit Pistons - Atlanta Hawks 85:84
Miami Heat - Chicago Bulls 89:96
Boston Celtics - Indiana Pacers 94:75