NBA: Los Angeles Lakersi tik pred izpadom!

Los Angeles, 20. 05. 2012 09.15 |

V košarkarski ligi NBA sta v konferenčnem polfinalu končnice prvenstva zaigrali obe moštvi iz kalifornijskega Los Angelesa. Košarkarji Los Angeles Lakersov in Los Angeles Clippersov so domači parket dvorane Staples Center zapustili sklonjenih glav.

Kobe Bryant in druščina so le še korak od izpada proti Oklahomi.
Kobe Bryant in druščina so le še korak od izpada proti Oklahomi. FOTO: Reuters
Najprej je San Antonio premagal Clipperse s 96:86 in v seriji povedel s 3:0 v zmagah. Nato pa je v dvorani Staples Center padlo še najtrofejneše moštvo Lakers, ki je izgubilo s 100:103 proti ekipi Oklahoma City Thunder, ki je v zmagah povedla s 3:1. Clippersi kot Lakersi so se tako znašli na robu izpada iz končnice prvenstva. Najboljša strelca Oklahome sta bila Rusell Westbrook s 37 točkami in Kevin Durant z 31 točkami in 13 skoki. Durant je bil mož odločitve, ko je 13 sekund pred koncem pri izidu 98:98 zadel trojko, na drugi strani pa jo je Kobe Bryant pet sekund pozneje zgrešil. Nato je prosta meta zadel James Harden za Oklahomo, Bryant je sicer ob zvoku sirene zadel koš, a razpleta tekme ni mogel več spremeniti. Jezerniki niso našli pravega recepta za razigrani tandem Westbrook – Durant, čeprav je Bryant vpisal 38 točk, a je v zadnji četrtini metal iz igre le 2:10.

Tony Parker
Tony Parker FOTO: Reuters

Jezerniki so v zadnjih osmih minutah dvoboja vpisali le devet točk. Naslednja tekma bo v ponedeljek v Oklahomi. San Antonio je slavil že 17. zapored. Tim Duncan je dosegel 19 točk in ujel še 13 odbitih žog, Francoz Tony Parker je zbral 23 točk in deset asistenc, najboljši strelec pri Clippersih pa je bil Blake Griffin (28 točk, 16 skokov). Na začetku druge četrtine so gostitelji vodili že s 40:16, vendar so ostroge že do polčasa razliko zmanjšale na 10 (43:53), ob koncu tretje četrtine pa so že vodile za osem točk (69:61). V tretji četrtini so košarkarji San Antonia naredili delni izid 24:0. Gostitelji so v osmih minutah in 13 sekundah zgrešili vseh 12 metov iz igre. Četrta tekma konferenčnega polfinala bo v noči na ponedeljek v Los Angelesu.