NBA: Le sedem točk Dragića in Udriha ob porazu Miamija

Boston, 12. 12. 2015 08.32 |

Moštvo Golden State Warriors je v košarkarski ligi NBA vpisalo še 24. zaporedno zmago za nadaljevanje rekordnega niza ter najboljšega uvoda v sezono, brez porazov. Miami je doživel poraz v Indianapolisu, Dragić in Udrih sta skupaj dosegla le sedem točk.

Za zadnjo zmago se je moral Golden State res potruditi, saj so v Bostonu slavili šele po drugem podaljšku s 124:119.V ospredju, kljub slabemu metu iz igre 9-27, je bil znova Stephen Curry z 38 točkami, 11 skoki in osmimi podajami. Upoštevajoč še zmage ob koncu rednega dela minule sezone, so bojevniki, branilci naslova prvakov lige NBA, vpisali že 28. zmago po vrsti v rednem delu sezone, s čimer so se prebili na drugo mesto na večni lestvici. Boljši niz, s 33. zaporednimi zmagami, so imeli v sezoni 1971/72 le Los Angeles Lakers.

Na parket sta stopila tudi Slovenca Goran Dragić in Beno Udrih, a sta skupaj s svojim moštvom Miami Heat doživela poraz v gosteh v Indianapolisu, kjer je bilo s 96:83 boljše moštvo Indiana Pacers. Dragić je odigral 31 minut in prispeval le pet točk, met iz igre 2-5, pet skokov, sedem podaj, ukradeno žogo, ob petih izgubljenih žogah. Udrih je v 14 minutah igre dal dve točki, met iz igre 1-2, dva skoka, asistenco, ukradeno žogo, ob dveh izgubljenih žogah. Prvi strelec Miamija je bil Chris Bosh s 23 točkami in desetimi skoki. Košarkarji Miamija so izgubili kar 19 žog, sedem več od domačega moštva. Miami je s tretjim zaporednim porazom (12-9) zdrsnil na sedmo mesto v razvrstitvi vzhodne konference.