NBA: Indiana v polfinalu vzhodne konference

Indianapolis, 09. 05. 2012 08.47 |

Košarkarji ekipe Indiana Pacers so se v noči na sredo prvič po letu 2005 uvrstili v polfinale vzhodne konference, potem ko so doma premagali Orlando Magic s 105:87 in serijo dobili s skupnim izidom 4:1.

Darren Collison je za Indiano 15 od skupno 19 točk prispeval v zadnji četrtini, George Hill je dodal 15 točk, moštvo pa je nasprotnike v zadnjih 12 minutah nadigralo z delnim izidom 36:16. Pri Orlandu je bil s 27 točkami najučinkovitejši Jameer Nelson, ki je med drugim zadel pet metov za tri točke v osmih poskusih. Glen Davis je dodal 15 točk, a je slabo metal iz igre (6-17). Indiana se bo zdaj merila z boljšim iz obračuna Miami Heat - New York Knicks, kjer zaenkrat pred nocojšnjo peto tekmo s 3:1 vodi Miami. Denver Nuggets so v gosteh s 102:99 ugnali Los Angeles Lakers in s skupnim izidom 3:2 v zmagah za jezernike še podaljšali upanje na napredovanje. Denver je zmagal kljub izredno razpoloženemu Kobeju Bryantu, ki je dosegel kar 43 točk. Za Denver je Andre Miller prispeval 24 točk, vključno s pomembnima prostima metoma slabih 13 sekund pred koncem.

Danny Granger je bil s 25 točkami najboljši strelec Indiane.
Danny Granger je bil s 25 točkami najboljši strelec Indiane. FOTO: Reuters

JaVale McGee je dodal 21 točk in 14 ujetih žog, Denver pa je na polovici zadnje četrtine že vodil za 15 točk, nato pa poskrbel še za razburljiv zaključek. Bryant je namreč jezernike vrnil v igro, v zadnjih petih minutah pa je zbral kar 12 točk s štirimi meti za tri. Šesto tekmo bo v noči na petek gostil Denver. Atlanta Hawks so doma s 87:86 ugnali Boston Celtics, skupni izid je 3:2 za Boston. Al Horford je na svoji prvi tekmi po mesecu januarju dosegel 19 točk, Jeff Teague jih je dodal 16, Joe Johnson in Marvin Williams pa vsak po 15. V dresu Atlante je vseh pet članov prve ekipe doseglo več kot deset točk. V dresu Bostona sta bila s po 16 točkami najboljša Paul Pierce in Kevin Garnett. Šesto tekmo bo v noči na petek gostil Boston. Chicago Bulls so s 77:69 ugnali Philadelphio in zaostanek prav tako znižali na 2:3. Luol Deng je zbral 24 točk, Carlos Boozer jih je dodal 19 in zbral še 13 skokov, biki pa so končno zmagali brez poškodovanega Derricka Rosa, potem ko so ob polčasu vodili za devet točk in uspeli zadržati prednost tudi v drugem delu tekme. Tudi v tem dvoboju bo šesta tekma na sporedu v noči na petek, gostila jo bo Philadelphia.