NBA: Houston se je izognil Golden Stateovi 'metli'

Houston, 26. 05. 2015 07.46 |

T.Š./STA
9

Košarkarji Houston Rockets so na četrti finalni tekmi zahodne konference v ligi NBA s 128:115 premagali Golden State Warriors in zaostanek v zmagah znižali na 1:3. Junak tekme je bil James Harden, ki je k zmagi svojega moštva prispeval 45 točk.

Houston se je z zmago pred domačimi gledalci tako izognil "metli", ki jih je čakala ob morebitnem porazu, saj bi Golden State napredoval v veliki finale s skupnim izidom 4:0 v zmagah. S tem se ni strinjal najboljši igralec Houstona, bradati James Harden, ki je dosegel kar 45 točk, dodal po devet skokov in pet podaj, tako da Houston zaostaja s 3:1 v zmagah. Josh Smith mu je pomagal z 20 točkami. Pri poražencih je Klay Thompson dosegel 24, Stephen Curry pa 23 točk.

Curry, MPV rednega dela lige NBA in najboljši igralec Golden Stata je grdo padel na hrbet v drugi četrtini in si poškodoval vrat in je zapustil igrišče z udarnino na glavi. Zdravniki so sumili, da gre za pretres možganov, vendar temu ni bilo tako in Curry se je na igrišče vrnil ob koncu tretje četrtine, vendar ni uspel pomagati k spremembi izida. Kljub temu, da je izvrstni strelec padec označil za najhujšega, odkar igra košarko, pa je zagotovil, da bo v peti tekmi nared.

James Harden
James Harden FOTO: Reuters

Hardna in soigralce glede na zgodovino čaka izjemno težka naloga. Niti eni ekipi v končnici NBA doslej ni uspelo napredovati po zaostanku z 0:3 v zmagah. "Smo zelo dobra ekipa, ko žoga kroži in igramo eden za drugega. Moramo pa biti bolj konstantni," je še dejal Harden, ki je zadel 13 od 22 metov iz igre, od tega je za tri točke metal 7:11. Tudi po njegovi zaslugi so rakete prvo četrtino dobile kar s 45:22, kar je bil trden temelj za zmago. Velja omeniti, da sta ekipi skupaj zadeli kar 37 trojk, kar je rekord končnic. Golden State jih je zadel 20 in postal prva ekipa v NBA, ki je izgubila po tem, ko je zadela toliko metrov za tri točke. Peta tekma bo v noči na četrtek v Oaklandu, Golden State bo imel priložnost, da si z zmago zagotovi prvi finale lige NBA po letu 1975.