Orlando, 19. 10. 2017 07.54 |

Moštvo Miami Heat je v uvodni tekmi nove sezone v severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA doživelo poraz v Orlandu s 109:116. Kapetan zlate slovenske izbrane vrste z zadnjega Eurobasketa Goran Dragić je za vročico prispeval 17 točk.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je s svojim Miamijem v uvodni tekmi nove sezone severnoameriške lige NBA izgubil proti Orlandu s 109:116. Najboljši posameznik nedavno končanega evropskega prvenstva je bil s 17 točkami drugi strelec svoje ekipe.

Dragićev Miami Heat je v uvodni tekmi nove sezone lige NBA doživel poraz na gostovanju v Orlandu. FOTO: AP

31-letni Ljubljančan je ob 17 točkah prispeval še šest podaj, pet skokov in eno ukradeno žogo. Prvi strelec vročice iz Miamija in tudi tekme je bil Hassan Whiteside s 26 točkami in 22 skoki.

Na drugi strani se je pri Orlandu s 23 točkami izkazal Evan Fournier, Nikola Vučević je dosegel dvojni dvojček z 19 točkami in 13 skoki.

Orlando Magic - Miami Heat 116:109
Washington Wizards - Philadelphia 76'ers 120:115
Detroit Pistons - Charlotte Hornets 102:90
Indiana Pacers - Brooklyn Nets 140:131
Boston Celtics - Milwaukee Bucks 100:108
Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 103:91
Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 111:117
Utah Jazz - Denver Nuggets 106:96