NBA: Dragiću ena podaja zmanjkala za dvojni dvojček

Phoenix, 05. 03. 2014 07.57 |

Slovenski reprezentant Goran Dragić je v noči na sredo v ligi NBA z ekipo Phoenix Suns gostil Los Angeles Clippers in izgubil s 96:104. Izgubili sta tudi moštvi Indiane in Miamija, LeBron se je tokrat ustavil pri 22 točkah.

Goran Dragić je v 38 minutah zbral 14 točk, devet podaj in štiri skoke. Z 18 točkami je bil pri Phoenixu najboljši P.J. Tucker, Matt Barnes jih je za Clippers dosegel 28. Veteran lige NBA Matt Barnes, v najmočnejši košarkarski ligi na svetu je prisoten že 11 let, je 18 od skupaj 28 točk dosegel v tretji četrtini, Los Angeles Clippers pa so niz zaporedni zmag podaljšali že na pet. "Počutil sem se, kot da mi vse uspeva. Našel sem tisti potreben prostor za prodor in metal na koš. Vedno, ko je žoga zapuščala moje roke, je bil občutek odličen. To je bil tisti posebni večer," je po tekmi dejal Barnes.

Chris Paul v dvoboju z Goranom Dragićem na tekmi Phoenix Suns - Los Angeles Clippers. FOTO: Reuters

Blake Griffin je za Los Angeles Clippers dodal 22 točk, Darren Collison pa 18. DeAndre Jordan je desetim točkam dodal še 17 ujetih žog ter blokiral polaganje Gorana Dragića 41 sekund pred koncem, ko so sonca še imela priključek. Za Phoenix, ki so zaradi poškodbe kolena igrali brez centra Milesa Plumleeja, je P.J. Tucker dosegel 18, Gerald Green pa 17 točk. Ekipa je v prvem polčasu ostala tudi brez Leandra Barbose, ki si je zlomil roko, zaradi česar bo odsoten šest tednov. "V tretji četrtini so nam pokazali, da so bili fizično močnejši, še posebno v obrambi. Naše žoge so krožile preveč izven čistih linij za met, do teh smo zelo težko prišli. Igrali so čvrsto obrambo, to bi morali storiti tudi mi," pa je po tekmi menil Dragić. Slovenski reprezentant se je razigral šele v zadnjih minutah prvega polčasa, ko je dosegel trojko, ukradel žogo Barnesu in podal za vodstvo s 55:44 ob polčasu.

V ostalih tekmah so Cleveland Cavaliers s 101:122 izgubili proti San Antonio Spurs, Indiana Pacers so s 96:98 izgubili proti Golden State Warriors, Los Angeles Lakers pa so s 125:132 klonili proti New Orleans Pelicans. Houston Rockets so uspeli ustaviti nalet LeBrona Jamesa, ki je tokrat zabeležil "le" 22 točk, in ekipe slednjega Miami Heat ter zmagali s 106:103, Oklahoma City Thunder pa so bili s 125:92 boljši od Philadelphia 76ers.

Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 101:122
Indiana Pacers - Golden State Warriors 96:98
Houston Rockets - Miami Heat 106:103
Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 125:92
Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 96:104
(Goran Dragić 38 minut, 14 točk, 9 podaj, 4 skoki za Phoenix)
Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans 125:132