NBA: Dragičevih 18 točk premalo za domači uspeh Phoenixa

Phoenix, 13. 12. 2014 08.05 |

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta ponoči zaigrala Beno Udrih in Goran Dragić. Zmage se je veselil le Udrih, saj je Memphis zmagal, Phoenix pa izgubil. V točkovnem razmerju moči je bil uspešnejši Dragić.

Memphis Grizzlies so doma premagali Charlotte Hornets s 113:107. Udrih je prispeval devet točk, šest podaj in tri skoke v 16 minutah za Memphis. Goran Dragić je s Phoenix Suns izgubil doma proti Detroit Pistons s 103:105. Prispeval je 18 točk, po 5 podaj in 5 skokov in dve ukradeni žogi, imel pa je tudi 6 izgubljenih žog v 31 minutah za Phoenix. Mlajši brat Gorana Zoran Dragić znova ni dobil priložnosti za igro ter ga ni bilo v postavi Phoenixa. Phoenix Suns (12 zmag, 12 porazov) so vpisali še četrti zaporedni poraz, potem ko so pod domačima obročema morali priznati premoč z 19 porazi in le štirimi zmagami drugi najslabši ekipi lige NBA Detroit Pistons. Letos povsem razglašeni Detroit je tako prav v Phoenixu prikazal eno boljših predstav in prekinil črn niz 13 zaporednih porazov. Najboljši strelec na tekmi je bil Andre Drummond s 23 točkami in 14 skoki.

Bolj kot Phoenixu gre moštvu Memphis Grizzlies, ki je sicer slavilo zmago šele po dveh podaljških s 113:107 proti moštvu Charlotte Hornets. Memphis je z 18 zmagami in štirimi porazi drugo moštvo Zahoda, od Memphisa pa je z 19 zmagami in dvema porazoma trenutno boljša le letos izjemna ekipa Golden State Warriors. Najboljši pri Memphisu je bil Zach Randolph z 20 točkami, Mike Conley pa je šest od 19 točk prispeval v drugem podaljšku. Pri gostujočih sršenih je največ točk, 28, zbral Kemba Walker. "V drugem podaljšku smo le našli pot do zmage. In na koncu le to šteje. Seveda se v tej sezoni moramo čim manjkrat spraviti v takšen položaj, da si kožo rešujemo na takšen način," je po tekmi povedal visoki Katalonec Marc Gasol, ki je zbral 19 točk za Memphis. Udrih, ki je tekmo začel kot rezervist, je v 16 minutah na parketu prispeval devet točk, met iz igre 2:4, tri skoke, šest podaj, dve izgubljeni žogi in eno ukradeno žogo.

Največ pozornosti v z 12 tekmami sila pestrem večeru v severnoameriški košarkarski ligi je bil deležen derbi branilcev naslova prvakov lige NBA San Antonio Spurs in Los Angeles Lakers. Presenetljivo je dvoboj pripadel košarkarjem Los Angelesa, ki so v tej sezoni daleč od šampionske forme, ki je to moštvo krasila kar nekaj sezon. Lakersi, ki so vpisali šele sedmo zmago ob 16 porazih, so zmagali v gosteh po podaljšku s 112:110. Najboljši strelec pa ni bil zelo dobro plačani zvezdnik Kobe Bryant, ki je dvoboj končal z 22 točkami, ampak mladi Nick Young z 29 točkami, zadel je tudi odločilno trojko vsega 7,4 sekunde pred koncem podaljška. Bryant sicer potrebuje le še devet točk, da na večni lestvici strelcev v ligi NBA prehiti slovitega Michaela Jordana in se zavihti na tretje mesto. Ljubitelji košarke so lahko uživali tudi ob večnem derbiju v Bostonu, kjer so New York Knicks z zmago s 101:95 prekinili niz desetih zaporednih porazov in vknjižili peto zmago sezone.