NBA: Dragićev Miami izgubil drugič zapored, Memphis je bil boljši po podaljšku

Memphis, 30. 12. 2015 07.42 |

T.Š./STA
4

Košarkarji Miamija so odigrali drugo tekmo v dveh dneh in doživeli drugi poraz. Gostovali so v Memphisu in izgubili po podaljšku, odločilni mož za zmago gostiteljev je bil Marc Gasol. Goran Dragić je dosegel 16 točk, Beno Udrih, ki se je vrnil v Memphis, kjer je igral pred odhodom v Miami, je ostal brez točk.

Miami je po porazu proti Brooklynu tokrat izgubili v Memphisu.  Chris Bosh je imel priložnost za zmago v rednem delu, Marc Gasol pa je gostitelje do zmage popeljal v podaljšku, v katerem je dosegel sedem od svojih 23 točk. Prvi strelec Miamija je bil Bosh  z 22 točkami, Dwyane Wade jih je zbral 19, Goran Dragić pa je bil tretji strelec ekipe, v dobrih 41 minutah igre je zbral 16 točk (met 7/10), tri skoke in pet podaj.

Prvič po prestopu na Florido se je v Memphis vrnil Beno Udrih, ki je za Grizzlies igral tri sezone. Udrih je v enajstih minutah le enkrat vrgel proti košu in še ta met zgrešil, dodal je en skok in dve podaji. Mike Conley in Jeff Green sta za Memphis dosegla po šestnajst točk, Mario Chalmers pa jih je dosegel 12. Gasol je svojo statistiko dopolnil z osmimi skoki, šestimi podajami in štirimi blokadami, od tega dvema v zadnjih minutah tekme.

Bolj uspešen je bil New York, za katerega Saša Vujačić ni igral. Premagal je Detroit s 108:96. Zmagala je še Atlanta, ki je v Houstonu nadoknadila 19 točk zaostanka, Oklahoma, ki je bila s 131:123 boljša od Milwaukeeja, ter Cleveland, ki je v gosteh ugnal Denver (93:87). Za Cavaliers je LeBron James, ki danes praznuje 31. rojstni dan, dosegel 34 točk.