NBA: Goran Dragić in soigralci premagali prvaka lige

Phoenix, 01. 11. 2014 08.03 |

V ligi NBA so sinoči odigrali šest tekem. V Phoenixu so sonca premagala San Antonio, velik delež k zmagi je v 34 minutah igre prispeval Goran Dragić, Zoran ni dobil priložnosti. Memphis je v gosteh premagal Indiano, Beno Udrih je igral 17 minut.

Košarkarji Phoenix Suns so v novi sezoni severnoameriške lige NBA prišli do druge zmage zapored. Tokrat so doma v Arizoni s 94:89 ugnali prvake, San Antonio Spurs. Slovenski zvezdnik v dresu sonc Goran Dragić je v 34 minutah k zmagi prispeval deset točk, njegov brat Zoran pa je ostal na klopi. V Phoenixu se je že takoj na začetku pokazala izjemna udarna moč treh najboljših branilcev, med katerimi je bil proti prvakom lige tokrat najboljši novinec v ekipi Isaiah Thomas. V drugem polčasu je dosegel 18 od svojih 23 točk, od tega deset v zadnji četrtini. V zadnjih štirih minutah sta bila poleg njega v igri tudi Eric Bledsoe in Goran Dragić, skupaj pa so z izvrstno obrambo zaustavili zadnje nalete gostov. "Pokazali so zelo dobro obrambo, zaustavili tekmece, za katere so bili zadolženi, in s tem zelo pritisnili na nasprotno ekipo. Prav to pa smo tudi potrebovali," je o trojici košarkarjev dejal trener Jeff Hornacek.

V napadu se je v njegovi ekipi izkazal tudi Markieff Morris z 20 točkami in 11 skoki. Francoz Tony Parker je bil z 19 točkami prvi strelec prvakov, Tim Duncan jih je dodal 16, Argentinec Manu Ginobili pa je dosegel le dve, ko je imel na voljo tri proste mete 59,8 sekunde pred koncem in je prednost domačih znižal na 92:89. San Antonio je imel nato priložnost za izenačenje, vendar Francozu Borisu Diawu (13 točk) ni uspelo podati žoge v igro, prepozno je zahteval premor in sodniki so dosodili petsekundno kršitev ter 6,5 sekunde pred koncem žogo dosodili domači zasedbi. Ta je z dvema prostima metoma Bledsoeja postavila končni izid. Phoenix je sicer prvič povedel šele s košem Thomasa (88:87) tri minute in pol pred koncem v obdobju, v katerem so domači košarkarji z delnim izidom 10:0 pripravili preobrat, ki je bil predvsem plod obrambe, saj tekmeci v zadnjih petih minutah in devetih sekundah niso več zadeli iz igre.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Nove zmage se je veselil tudi Beno Udrih z grizliji. Tudi za Udriha je to druga zmaga zapored, tokratna "žrtev" grizlijev pa so bili košarkarji Indiane. Udrih je na gostovanju v dvorani Bankers Life Fieldhouse v Indianapolisu v 17 minutah k zmagi prispeval devet točk. Zach Randolph je bil z 22 točkami in 13 skoki prvi mož Memphisa v dvoboju z ekipo iz njegove rodne zvezne države. Veliko ni zaostal niti Španec Marc Gasol (20 točk, šest skokov), Mike Conley pa je dodal 17 točk za Grizzlies, ki so šele tretjič v zgodovini ekipe sezono začeli z dvema zaporednima zmagama.

Veliko pozornosti je pritegnila tekma v Chicagu, kjer so domači biki po podaljšku klonili proti Cleveland Cavaliers s 108:114. Zvezdnik gostov LeBron James se je po slabši predstavi na prvi tekmi proti New York Knicks tokrat izkazal s 36 točkami, od tega je zadel prvih osem točk svoje ekipe v podaljšku. Američan izraelskega rodu David Blatt, ki se je doslej izkazal kot vrhunski strateg evropskih ekip, je slavil svojo prvo trenersko zmago v prvenstvu NBA. Ekipa Milwaukee Bucks je s 93:81 premagala Philadelphio 76'ers, Sacramento Kings so na krilih Rudyja Gaya (40 točk) prav tako doma ugnali Portland TrailBlazers s 103:94, v mestnem derbiju pa je moštvo Los Angeles Lakers doma s 111:118 prepustilo zmago igralcem Clippers, pri katerih je bil neustavljiv Blake Griffin (39 točk).

Phoenix Suns - San Antonio Spurs 94:89
Indiana Pacers - Memphis Grizzlies 89:97
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 108:114 (podaljšek)
Milwaukee Bucks - Philadelphia 76'ers 93:81
Sacramento Kings - Portland TrailBlazers 103:94
Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 111:118