NBA: Dragić za konec rednega dela vknjižil zmago

Houston, 27. 04. 2012 07.55 |

V NBA košarkarski ligi je končan redni del sezone, z zmago in porazom pa sta ga sklenila tudi edina Slovenca v ligi Goran Dragić (Houston Rockets) in Beno Udrih (Milwaukee Bucks).

Košarkarji NBA-moštva Houston Rockets so na domačem parketu s 84:77 ugnali New Orleans Hornetse in z zmago sklenili letošnjo sezono. Rakete, ki ne bodo zaigrale v končnici, so tudi ob pomoči Gorana Dragića (8 točk 13 podaj) šele v zadnji četrtini – dobili so jo z 21:6 – zlomili neugodnega tekmeca, ki je bil večji del dvoboja korak pred raketami. Nemotivirani domačini so imeli veliko težav predvsem z Jeromom Dysnom (15 točk), ki so ga naposled le zaustavili in ob koncu vknjižili še zadnjo zmago v letošnji sezoni.

Goran Dragić (desno) je sezono pri Houston Rockestsih sklenil z zmago.
Goran Dragić (desno) je sezono pri Houston Rockestsih sklenil z zmago. FOTO: Reuters

Odločilne točke za domačine je prispeval novinec v ligi Marcus Morris, ki pa vendarle s svojo uvodno sezono med zvezdniki ni najbolj zadovoljen, še bolj pa je razočaran trener Kevin McHale, ki je od njega pričakoval veliko več: "Prepričan sem bil, da bo igral bolje. Verjamem, da bo že prihodnjo sezono drugače. Težko se je resnično izkazal, saj je imel skozi celotno sezono veliko takšnih in drugačnih težav. Prepričan sem, da bo v prihodnje igra Rocletsov v veliki meri odvisna prav od njega.

Beno Udrih je z Milwaukee Bucksi gostoval pri Boston Celticsih in vknjižil poraz s 87:74. Košarkar iz Šempetra v Savinjski dolini je v 30 minutah dosegel 7 točk.

Houston Rockets - New Orleans Hornets 84:77
Boston Celtic - Milwaukee Bucks 87:74
Toronto Raptors - New Jersey Nets 98:67
Utah Jazz - Portland TrailBlazers 96:94
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 107:75
Denver Nuggets - Minnesota Timberwolvers 131:012
Memphis Grizzlies - Orlando Magic 88:76
Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 106:89