NBA: Dragić s Houstonom po podaljšku boljši od Sacramenta

Houston, 27. 03. 2012 08.23 |

Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojo ekipo v ligi NBA Houston Rockets v domači dvorani gostil Sacramento Kings in po podaljšku slavil zmago s 113:106. Dragić, ki je tekmo začel v prvi peterki, je odigral 31 minut in v tem času dosegel 14 točk, štiri skoke, deset podaj ter po eno blokado in ukradeno žogo.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

"Izjemna zmaga. V prvih dveh četrtinah smo igrali zelo slabo. Po premoru pa smo v drugem polčasu zaigrali bistveno bolje in si priborili zmago. Na srečo je tudi moj gleženj dobro in bom nared za naslednjo tekmo z Dallasom, s katerim imamo neporavnane račune," je prek Twitterja povedal Goran Dragić. V NBA je zaigral tudi Beno Udrih, ki je z Milwaukee Bucks gostoval pri New York Knicks in izgubil z 80:89. Slovenski košarkar je odigral 21 minut tekme in v tem času v statistiko vpisal devet točk, tri skoke in tri podaje. Junak večera je pri kratkohlačnikih, ki so imeli na seznamu poškodovanih dva velika zvezdnika Amara Stoudemira in Jeremyja Lina, postal Carmelo Anthony. "Danes smo odigrali tekmo, ki smo jo enostavno morali dobiti. In sam sem skušal narediti vse, kar je bilo v moji moči, da bi nam uspelo. K sreči nam tudi je," je po tekmi dejal Anthony, ki je k zmagi prispeval 28 točk. New York Knicks so po zmagi proti Milwaukeeju še korak bližje nastopu v končnici prvenstva NBA.

Houston Rockets – Sacramento Kings 113:106
New York Knicks – Milwaukee Bucks 89:80
Indiana Pacers – Miami Heat 105:90
Washington Wizards – Detroit Pistons 77:79
Toronto Raptors – Orlando Magic 101:117
Charlotte Bobcats – Boston Celtics 95:102
New Jersey Nets – Utah Jazz 84:105
Chicago Bulls – Denver Nuggets 91:108