NBA: Dragić prvi strelec Miamija, poškodba Udriha, 50. zmaga Golden Stata

Miami, 23. 02. 2016 07.47 |

Košarkarji Miamija so v ligi NBA po podaljšku premagali Indiano s 101:93, prvi strelec vročice je bil Goran Dragić. Golden State Warriors so v gosteh premagali Atlanta Hawks s 92:102 in dosegli že 50. zmago v sezoni.

Košarkarji Miamija so po podaljšku premagali Indiano za osem točk (101:93), v moštvo se je po poškodbi vrnil Dwyane Wade (16 točk). Prvi strelec Miamija je bil slovenski košarkar Goran Dragić, ki je v zadnjem obdobju v izvrstni formi in je v 41 minutah dal 24 točk (met 10/17), zbral pa je še osem skokov in pet podaj. Ljubljančan ima na zadnjih petih tekmah povprečje 18,4 točke, 6,8 podaj in 5,2 skoka, že drugo tekmo zapored pa je postavil osebni rekord sezone s 24 točkami.

Beno Udrih je za Miami odigral šest minut, a pustil statistiko prazno, razlog temu je poškodba desne noge v prvem polčasu, šepajoč je zapustil igrišče. Prvi zdravniški pregledi desnega stopala niso razkrili nobene resnejše poškodbe.Miami je dosegel tretjo zaporedno zmago.

New York je izgubil proti Torontu s 95:122, Saša Vujačić je dosegel skok in podajo v šestih minutah igre.

Golden State Warriors so v gosteh premagali Atlanto (102:92) in zabeležili 50. zmago v sezoni ob le petih porazih. Stephen Curry je dosegel 36 točk. Golden Statu je to uspelo v 55 nastopih, kar pomeni, da je izboljšala dosežek Chicago Bulls, ki so v sezoni 1995/96 za 50 zmag potrebovali eno tekmo več. Naslednji rekord, ki jim je še ostal, je končno število zmag v rednem delu - Bulls so jih v isti sezoni zabeležili 72. Kljub prednosti 23 točk so se morali Warriors krepko potruditi za slavje. Atlanta je namreč na začetku zadnje četrtine prešla v vodstvo, a ne za dolgo, saj sta Stephen Curry (36 točk) in Klay Thompson (27) hitro postavila stvari na pravo mesto.

Dosežek dneva je uspel grškemu košarkarju Giannisu Antetokounmpou. Član Milwaukeeja je pri 21. letih dosegel svoj prvi trojni dvojček - 27 točk, 12 skokov, 10 podaj. To je bilo dovolj za zmago proti Los Angeles Lakers, grškemu orjaku (211 cm) pa se priklonil tudi legendarni Kobe Bryant. "Neverjeten je. Ne vem, kako lahko skače tako visoko," je dejal. Medtem so mu ameriški mediji že nadeli ime - "Greek Freak" (grška pošast).