NBA: Dragić devet točk za zmago raket

Denver, 07. 02. 2012 08.15 |

V noči na torek je bilo v košarkarski ligi NBA na sporedu deset tekem, na eni od njih pa je zaigral tudi Slovenec Goran Dragić. Njegova ekipa Houston Rockets je igrala v gosteh pri Denver Nuggets in zmagala z 99:90. Ljubljančan je v 15 minutah igre prispeval devet točk, dva skoka in dve podaji.

Denverju, ki ga v zadnjem času pestijo poškodbe igralcev, je Houston sinoči prizadejal tretji zaporedni poraz, petega v zadnjih šestih odigranih tekmah. Luis Scola je dosegel 25 točk, Denverju pa se je v ključnih trenutkih precej poznala odsotnost Danila Gallinarija, ki si je v tretji četrtini poškodoval gleženj. Kyle Lowry je dodal 20 točk za Houston. "Kakšna lepa zmaga. Naslednji je na vrsti Portland, kamor gremo po novo," je po tekmi med drugim povedal Goran Dragić. Philadelphia je s 95:90 premagala Los Angeles Lakers. Lou Williams je dosegel trojko za pomembno vodstvo z 91:88, v zadnji četrtini pa je dosegel kar 14 točk od skupno 24. Williams je bil ključni mož domačih, v razprodani dvorani je vseskozi odmevalo "premagajte L.A.", z odlično igro pa je dan pokvaril tudi zvezdniku jezernikov Kobeju Bryantu, ki je imel s 24 točkami odličen prvi polčas, skupno je dosegel 28 točk. Bryant je s sinočnjim dosežkom na večni lestvici strelcev NBA prehitel nekdanjega soigralca Shaquilla O'Neala in zasedel peto mesto.

Luis Scola
Luis Scola FOTO: Reuters

V želji po še boljšem izkupičku je v zadnji četrtini "pogorel" in zgrešil kar devet od desetih metov. Andrew Bynum je za jezernike dodal 20 točk in 20 ujetih žog. Ena najbogatejših ekip v ligi, New York Knicks, je z 99:88 premagala Utah Jazz. Jeremy Lin je dosegel rekord kariere in že na prvi tekmi kot član prve peterke zbral 28 točk. Steve Novak je dodal rekord sezone z 19 točkami, New Yorku pa se sploh ni poznala odsotnost Amareja Stoudemireja. Slednji je tekmo izpustil zaradi smrti v družini. V dresu Utaha je bil z 22 točkami najuspešnejši Al Jefferson. Tri tekme so se sinoči končale po podaljšku. Orlando Magic so morali kljub dodatnemu delu s 102:107 priznati premoč Los Angeles Clippers, Washington Wizards so s 111:108 ugnali Toronto Raptors, Portland Trail Blazers pa so s 107:111 izgubili proti Oklahoma City Thunder. Atlanta Hawks so v rednem delu z 90:99 pokleknili pred Phoenix Suns, New Jersey Nets so proti Chicago Bulls izgubili s 87:108, New Orleans Hornets so z 92:100 izgubili proti Sacramento Kings, Memphis Grizzlies pa s 84:89 proti San Antonio Spurs.

Orlando Magic - Los Angeles Clippers 102:107
Washington Wizards - Toronto Raptors 111:108
Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 95:90
Atlanta Hawks - Phoenix Suns 90:99
New Jersey Nets - Chicago Bulls 87:108
New York Knicks - Utah Jazz 99:88
New Orleans Hornets - Sacramento Kings 92:100
Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 84:89