NBA: Dragić dosegel največ točk v sezoni, Miami vseeno poražen

Miami, 08. 12. 2015 07.46 |

Goran Dragić je v košarkarski ligi NBA imel dober strelski večer, a je njegovo moštvo Miami Heat doživelo poraz na domačem parketu z Washington Wizards (103:114). Ljubljančan je prispeval 20 točk, kar je največ v dosedanjem poteku sezone.

Več točk od slovenskega organizatorja igre, 26, ob enakem številu podaj, je v majici Miamija dal le Dwyane Wade, kar pa še vedno ni bilo dovolj za čarovnike iz prestolnice Združenih držav Amerike. Chris Bosh je za Miami dodal 18 točk in devet skokov in bil izključen v zadnji minuti tekme zaradi nestrinjanja s sodniško odločitvijo. Goran Dragić je bil blizu dvojnemu dvojčku, dosegel je 20 točk in devet podaj in dodal še tri skoke, ob metu iz igre 7-12 (za dve 5:8, za tri 2:4, prosti meti 4:4) v 34 minutah igre. Beno Udrih znova ni dobil priložnosti za igro za Miami, ki je prvič izgubil ob 59-odstotnem metu iz igre. Pri gostih je John Wall prispeval 26 točk. Miami je imel dober odstotek meta, a so prejeli preveč košev.

Domači poraz so doživeli tudi košarkarji New York Knicks, s 104:97 so bili v dvorani Madison Square Garden boljši Dallas Mavericks. Za kratkohlačnike iz velikega jabolka je Kristaps Porzingis dal 28 točk. Carmelo Anthony je ob metu iz igre 6-18, zgrešenih petih trojkah (1-6) in petih izgubljenih žogah ostal pri 17 točkah. Saša Vujačić je tekmo spremljal s klopi in ni dobil priložnost za igro. Nemški veteran Dirk Nowitzki je za Dallas prispeval 25 točk.