NBA: Dallas prehitel Memphis in Phoenix

Dallas, 04. 04. 2014 08.11 |

Košarkarji v ligi NBA so ponoči odigrali le dve tekmi. Na derbiju zahoda je Oklahoma premagala San Antonio in prekinila njihov rekordni niz, Dallas pa je proti LA Clippers vpisal pomembno zmago v boju za končnico.

Druga najboljša ekipa lige Oklahoma City je na domačem igrišču premagala trenutno najboljšo zasedbo v NBA, San Antonio Spurs (106:94) in tako ustavila njihov niz 19 zaporednih zmag, kar je bil nov klubski rekord. Pri Oklahomi je ključni delež spet prispeval Kevin Durant, ki je vknjižil 28 točk. Tako je še na 39. tekmi zaporedoma dosegel več kot 25 točk. Rekord ima Michael Jordan iz sezone 1986/87 s 40 zaporednimi tekmami z vsaj 25 točkami. Russell Westbrook je dosegel 27 točk. Pri poražencih je bil strelsko najboljši rezervist Patty Mills z 21 točkami.

Na drugi tekmi so Dallas Mavericks, neposredni tekmeci Gorana Dragića in njegovega Phoenixa v boju za končnico, v gosteh premagali Los Angeles Clippers s 113:107. Dirk Nowitzki je bil najboljši pri zmagovalcih s 26 točkami in 11 skoki, Blake Griffin pa s trojnim dvojčkom pri domačih s 25 točkami, 11 podajami in 10 skoki. V boju za končnico na zahodu je Dallas v manjši prednosti pred Memphisom in Phoenixom. Košarkarji Dallasa so zbrali 45 zmag in so ob tekmi več na sedmem mestu zahodne konference, Memphis je osmi, Phoenix pa je na devetem mestu, oboji imajo po 44 zmag.