NBA: Curry dosegel 51 točk in se vpisal v knjigo rekordov

Orlando, 26. 02. 2016 08.07 |

Vodilna ekipa košarkarske lige NBA Golden State Warriors je v noči na petek prišla do nove zmage, tokrat je za 52. uspeh v rednem delu s 130:114 premagala Orlando Magic. Znova je blestel Stephen Curry, ki je dosegel nov NBA rekord.

Branilec Golden Stata Stephen Curry je na tekmi postavil nov rekord lige NBA, saj je že 128. zaporedno tekmo dosegel vsaj eno trojko. S tem je popravil rekord, ki si ga je doslej delil s Kylom Korverjem. Curry je tekmo končal z desetimi trojkami in kar 51 točkami ( iz igre je metal 20/27, od tega 10/15 za tri točke). Za aktualnega najkoristnejšega igralca lige je bila to že tretja tekma v sezoni, na kateri je dosegel 50 točk ali več. V 34 minutah je dodal še osem podaj in sedem ujetih žog. Zdaj ima v sezoni že 276 trojk, deset manj od rekorda, ki ga je dosegel lani in s katerim je z Golden Stateom lani osvojil naslov prvaka.

Bojevniki lovijo rekordnih 72 zmag v rednem delu sezone, ki so ga Chicago Bulls skupaj z Michaelom Jordanom dosegli v sezoni 1995-96. Draymond Green in Andrew Bogut sta dodala še po 12 točk, Harrison Barnes jih je dosegel deset, rezervist Marreese Speights pa 14.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: AP

Vodilni strelec Orlanda je bil z 20 točkami Evan Fournier, Aaron Gordon pa je dodal rekord kariere v obliki 19 točk in osmih ujetih žog. Nikola Vučević je za Orlando, ki je ob polčasu vodil s 63:59, prispeval 17 točk in devet skokov. A Golden State je v zadnji četrtini pritisnil na plin in zabeležil novo zmago.

V ostalih tekmah so Portland Trail Blazers s 105:119 izgubili proti Houston Rockets, Boston Celtics so bili s 112:107 boljši od Milwaukee Bucks, New Orleans Pelicans so s 123:119 odpravili Oklahoma City Thunder, Phoenix Suns so s 106:116 klonili proti Brooklyn Nets, Utah Jazz pa so morali San Antonio Spurs priznati premoč z 78:96.

Portland Trail Blazers - Houston Rockets     105:119
Orlando Magic - Golden State Warriors          114:130
Boston Celtics - Milwaukee Bucks             112:107
New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 123:119
Phoenix Suns - Brooklyn Nets                 106:116
Utah Jazz - San Antonio Spurs                 78:96