NBA: Chicago po eni najdaljših tekem v zgodovini ugnal Brooklyn

Chicago, 28. 04. 2013 09.10 |

Chicago Bulls so v prvem krogu končnice lige NBA po treh podaljških v eni najdaljših tekem v zgodovini lige ugnali Brooklyn Nets s 142:134 ter povedli s 3:1 v zmagah. Ena zmaga do uvrstitve v drugi krog loči tudi ekipo Oklahoma City Thunder, ki je s 104:101 premagala Houston Rockets in vodi s 3:0 v zmagah.

V Chicagu se je v zaključku izkazal Nate Robinson, ki je kar 29 od svojih 34 točk dosegel v zadnji četrtini in podaljških, Joakim Noah pa je dodal 15 točk in 13 skokov. Sprva je kazalo, da bo gostiteljem za zmago zmanjkalo časa, nato pa v podaljških, da ne bodo imeli več igralcev, ki bi jih poslali na igrišče. Dve minuti in 53 sekund pred koncem rednega dela so gostje vodili še s 14 točkami prednosti (109-95). Nato pa je na sceno stopil rezervist Robinson in v sto sekundah nanizal 12 zaporednih točk ter podal Carlosu Boozerju (21 točk), ki je izenačil na 109:109.

Robinson, ki je skupaj igral 28 minut, je nato v prvem podaljšku dosegel koš iz zelo težkega položaja za vodstvo s 121:119, vendar je drugi podaljšek izsilil Joe Johnson. V drugem dodatku so igralci obeh moštev zgrešili zadnje štiri proste mete, tako da je bil edini prosti met, ki ga je 48 sekund pred koncem zadel Brook Lopez, tudi zadnji pred tretjim podaljškom (127:127). Biki so v zadnji del krenili odločno in hitro povedli ter vodstvo zadržali do konca. Najprej je zadel Noah, ki je moral kmalu nato iz igre, sledili pa so uspešni meti Jimmyja Butlerja (16 točk), Taja Gibsona in Luola Denga (15 točk).

Joakim Noah
Joakim Noah FOTO: Reuters

Tekma je trajala skoraj štiri ure, osem igralcev je igralo najmanj 48 minut, Kirk Hinrich (18 točk, 14 podaj) v dresu Chicaga pa kar eno uro. Pet igralcev je predčasno končalo igro zaradi osebnih napak, med njimi tudi Robinson in Noah. "To je bila resnično fantastična tekma. Ubijalska," je kratko povzel dogajanje trener Nets PJ Carlesimo. V vrstah gostov je bil najboljši Deron Williams z 32 točkami in 10 podajami, Brook Lopez pa je dodal 26 točk in 11 skokov.

"Za to, da sem v zaključku tako dobro zadeval, imajo velike zasluge soigralci, ki so mi podajali uporabne žoge. Prav ta ekipni duh je pripomogel, da smo maratonsko tekmo odločili sebi v prid," je dejal Robinson je v zadnji četrtini dosegel 23 točk, eno manj od klubskega rekorda legendarnega Michaela Jordana, skupaj pa je zadel štirinajstkrat v 23 metih.

Igralci Oklahome, lanski finalisti, so v gosteh na krilih Kevina Duranta, ki je dosegel kar 41 točk, ugnali Houston, čeprav so igrali brez Russella Westbrooka. Udeleženec tekme vseh zvezd NBA je moral na operacijo in je zanj sezona že končana. Španec Marc Gasol in Zach Randolph s po 24 točkami ter Mike Conley (15 točk, 13 podaj) so Memphisu zagotovili zmago na domačem parketu. Al Horford iz Dominikanske republike (26 točk, 16 skokov) je bil najboljši igralec Atlante. Ta ekipa je po dveh porazih v tretjem srečanju z Indiano, ki je imela le 27 odstotni met, prišla do gladke zmage.