NBA: Chicago izgubil proti Portlandu

New York, 17. 03. 2012 09.12 |

Ekipa severnoameriške košarkarske lige NBA Milwaukee Bucks je v noči na soboto visoko s 120:98 premagala Golden State Warriorse, uspešen pa je bil tudi Slovenec Beno Udrih. V dresu zmagovalne ekipe je v 20 minutah igre dosegel pet točk, k temu pa dodal še devet podaj.

V Oaklandu je Monta Ellis ob vrnitvi po sedmih letih iz ekipe Golden State v dresu Bucksov zbral 18 točk. Rekord kariere je zabeležil Luc Mbah a Moute, ki je zbral 22 točk in dosegel še za to sezono rekordnih 17 ujetih žog. Milwaukee je s to zmago niz zdaj podaljšal že na pet. V dresu moštva Golden State je novinec Klay Thompson zbral 19 točk. Vodilna ekipa lige Chicago Bulls je morala pred domačimi gledalci priznati poraz, s 100:89 so bili boljši pri ekipi Portland Trail Blazers. LaMarcus Aldridge je dosegel 21 točk, Wesley Matthews pa jih je dodal še 18. Pri bikih je manjkal vodilni strelec ekipe Derrick Rose, moštvo pa v zadnji četrtini po treh dokaj izenačenih ni zdržalo naleta igralcev Portlanda. Za bike je bil z 22 točkami najboljši Carlos Boozer, ki je k temu dodal še 14 ujetih žog, Luol Deng je prispeval 19 točk.

Derrick Rose zaradi poškodbe ne igra, Chicago pa je izgubil.
Derrick Rose zaradi poškodbe ne igra, Chicago pa je izgubil. FOTO: Reuters

Miami Heat so gostovali pri Philadelphii in zmagali s 84:78. LeBron James je za zmagovalce prispeval 29 točk, Dwyane Wade pa je 12 točkam dodal še deset skokov. Miami je v tretji četrtini vodil že za 29 točk, nato pa sta Philadelphio v igro vsaj delno vrnila Lou Williams in Evan Turner ter jo Miamiju približala na vsega -4. James je v zadnji poldrugi minuti brezhibno izvajal proste mete in Miamiju pomagal končati negativni niz štirih zaporednih porazov v gosteh. Za moštvo 76ers sta bila s 13 oziroma 12 točkami najboljša prav Turner in Williams.

V ostalih tekmah so Orlando Magici premagali New Jersey Netse s 86:70, Atlanta Hawksi so bili s 102:88 boljši od Washington Wizardsov, New York Knicksi so s 115:100 premagali Indiana Pacerse, Oklahoma City Thunderi pa so s 105:114 klonili proti San Antonio Spursi. Sacramento Kingsi so s 120:95 premagali Boston Celticse, Phoenix Sunsi so s 109:101 ugnali Detroit Pistonse, Los Angeles Lakersi pa so s 97:92 premagali ekipo Minnesota Timberwolves. Memphis Grizzliesi so po podaljšku s 110:114 morali priznati premoč Toronto Raptorsom.

Orlando Magic - New Jersey Nets 86:70
Philadelphia 76ers - Miami Heat 78:84
Atlanta Hawks - Washington Wizards 102:88
New York Knicks - Indiana Pacers 115:100
Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 89:100
Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 110:114 (podaljšek)
Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 105:114
Sacramento Kings - Boston Celtics 120:95