Toronto, 23. 01. 2016 08.05 |

T.Š./STA
2

V košarkarski ligi NBA sta ponoči nastopila oba kluba s slovenskimi igralci. New York s Sašo Vujačićem je doma izgubil z Los Angeles Clippers z 88:116, Miami pa je moral na gostovanju v Kanadi priznati premoč Torontu, ki je slavil s 101:81.

V Torontu je izstopal DeMar DeRozan, ki je dosegel kar 33 točk, pri Miamiju pa je bil s 26 točkami najboljši Chris Bosh, Goran Dragić in Beno Udrih pa sta zaradi poškodbe še vedno izven kadra in spet nista igrala. Miami je izgubil za 20 točk.

V New Yorku je bil Saša Vujačić na parketu 12 minut, a se ni vpisal med strelce, v statistiko je zabeležil le ukradeno žogo, a prav razpoložen ni bil niti kdo od njegovih soigralcev, saj je bil s 16 točkami najbolj učinkovit Carmelo Anthony. Na drugi strani je DeAndre Jordan dosegel 20 točk, Chris Paul je dosegel dvojni dvojček, 16 točkam je dodal 13 asistenc.

Novo zmago, že 38. zaporedno na domačem igrišču, kar je izenačen rekord Bostona iz sezone 1985/86 in tretji najdaljši niz v zgodovini, so dosegli Golden State Warriors. Prvič v tej sezoni jih je vodil Steve Kerr, ki se je vrnil po težavah s hrbtom. Med drugim je videl novo vrhunsko predstavo prvega zvezdnika Stephena Curryja, ki je 39 točkam dodal še 12 podaj in 10 skokov, med drugim je dvakrat zadel s sredine igrišča ob izteku prve (takrat je bil le malce prepozen) in druge četrtine.

"To sta bila zabavna meta. Podobnega na tekmi nisem zadel že nekaj časa, od obračuna z Memphisom lani. Zanimivo, prvi met sem zadel, a ni štel, toda tudi zato sem bil zelo samozavesten pri drugem. Resda sem potreboval nekaj pomoči table, ampak je šlo," je ameriškim medijem pojasnil Curry, ki je postal prvi igralec z vsaj 200 trojkami v štirih zaporednih sezonah.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: AP

Golden State je tako utrdil status najboljše ekipe lige in zahodne konference, v kateri pa mu vztrajno sledijo San Antonio Spurs. Ti imajo le dve zmagi manj, zadnjo pa so dosegli v gosteh pri Los Angeles Lakers s 108:95. Manu Ginobili je bil najboljši pri ostrogah, ki so zmagale trinajstič zapovrstjo, z 20 točkami. Jezerniki so med tekmo redno spominjali zbrane na desetletnico izjemne strelske predstave Kobeja Bryanta, ki je takrat Torontu nasul 81 točk, kar je drugi dosežek v zgodovini lige. Tokrat pa je bil Bryant daleč od tega, zbral je vsega pet točk.

Na drugih tekmah je Orlando Magic po podaljšku izgubil proti Charlotte Hornets s 116:120, pri gostih je Kemba Walker dosegel kar 40 točk, Boston Celtics so s 110:101 ugnali Chicago Bulls, Houston Rockets so bili tudi po zaslugi 30 točk Jamesa Hardna s 102:98 boljši od Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks so doma doživeli poraz proti Oklahoma City Thunder s 106:109, pri čemer je Kevin Durant za zmagovalce prispeval 24 točk, Brooklyn Nets pa proti Utah Jazz s 86:108.

Golden State Warriors - Indiana Pacers      122:110
Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs       95:108
Orlando Magic - Charlotte Hornets           116:120 (podaljšek)
Boston Celtics - Chicago Bulls              110:101
New York Knicks - Los Angeles Clippers       88:116
Toronto Raptors - Miami Heat                101:81
Houston Rockets - Milwaukee Bucks           102:98
Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder    106:109