NBA: Poraz Miamija, zmaga za Golden State

Detroit, 04. 02. 2015 08.38 |

V košarkarski ligi NBA so v noči na sredo odigrali pet tekem, do visoke zmage pa so na krilih D.J. Augustina prišli pri Detroit Pistons. Ti so s 108:91 ugnali nekdanje prvake Miami Heat, pri katerih pa je že na tretji tekmi zaporedoma manjkal prvi zvezdnik Dwyane Wade.

D.J. Augustin je tokrat za Detroit dosegel 25 točk, k temu pa dodal še rekordnih 13 podaj. Kentavious Caldwell-Pope je h končnemu izkupičku dodal 18 točk, Andre Drummond pa je ob 14 točkah ujel še toliko odbitih žog. Kyle Singler je prispeval 13, Greg Monroe pa 12 točk. Miami je vodil le v prvi četrtini in čeprav je bil s 34 točkami zelo razpoložen Chris Bosh, se nekdanjim prvakom ni uspelo zoperstaviti razpoloženim gostiteljem. Bosh je v tretji četrtini zadel iz vseh devetih poskusov in v tem delu tekme zbral kar 21 točk. Wade bi lahko s poškodbo mišice ekipi manjkal nekaj tednov.

Vodilna ekipa lige Golden State Warriors je v gosteh pri Sacramento Kings zmagala s 121:96. Ekipi sta se v tej sezoni srečali že štirikrat in na vsaki od teh tekem pokazali, kako velika je lahko razlika med različnimi kalifornijskimi moštvi. Golden State je na plin pritisnil že takoj na začetku, v prvem polčasu med drugim naredil delni izid 23:0, Stephen Curry pa je tekmo končal s 23 točkami in devetimi podajami. "Nekaj so se postavljali pred nami, a mi smo le odšli na igrišče in igrali svojo igro. Vedno znova iztržimo zmago," je po tekmi dejal rezervist Golden Stata Marreese Speights, ki je tekmo končal s 17 točkami in osmimi skoki.

Chris Bosh je za poražence dosegel 34 točk.