NBA: Udrih prispeval šest točk z zmagi Memphisa

Memphis, 15. 01. 2015 07.44 |

Moštvo Memphis Grizzlies je v severnoameriški košarkarski ligi NBA vpisalo še drugo zaporedno zmago. Ekipa iz Tennesseeja je po moštvu Phoenix Suns bratov Dragić v gosteh premagala še košarkarje Brooklyn Nets.

Grizliji so bili od mrežic boljši s 103:92. Slovenski organizator igre Beno Udrih je za zmago Memphisa prispeval šest točk, na parketu je preživel 18 minut, v tem času pa v statistiko ob šestih točkah, met iz igre 2:6, vknjižil tri skoke, dve podaji in ukradeno žogo. Memphis, ki ima 27 zmag in 11 porazov, na razpredelnici zahodne konference zaseda tretje mesto. Igralci Memphisa so imeli proti Brooklynu se poseben motiv, saj so igrali proti svojemu nekdanjemu trenerju Lionelu Hollinsu. Zato ni nič čudnega, da so si že v prvi četrtini priigrali zanesljivo prednost, ki so jo držali do konca. Najbolj zaslužen za zmago je bil Zach Randolph, ki je 20 točkam dodal še 14 skokov.

San Antonio je prekinil niz petih zaporednih zmag ekipe Charlotte Hornets, junak zmage aktualnih prvakov pa je bil Argentinec Manu Ginobili, ki je odigral eno najboljših tekem v sezoni. Dosegel je 27 točk, pri tem pa je treba poudariti, da je zgrešil le štiri mete. "Ekipa in tudi sam sem potreboval tako tekmo. Upam, da bo zdaj lažje. Pred nami so zelo pomembne tekme, ki bodo že odločale tudi v končnici. Od desetih jih bomo osem odigrali doma, imamo lepo priložnost, da popravimo naš izkupiček," je po tekmi dejal argentinski veteran. Eno boljših letošnjih predstavo so pokazali tudi košarkarji Orlanda, ki so v gosteh s 120:113, s tem so prekinili niz šestih zaporednih porazov. Zelo vroč je trenutno njihov Victor Oladipo, ki je še na drugi zaporedni tekmi presegel mejo 30 doseženih košev, tokrat jih je dosegel 32. Houston je na začetku zadnje četrtine še vodil, nato pa so se gosti povsem razigrali, v zadnjem delu so dosegli 36 točk in na koncu šele 11 v sezoni presegli mejo 100 doseženih točk.