Durantov rekordni polčas premalo za zmago v Oaklandu

Chicago, 19. 12. 2014 08.22 |

Najboljša ekipa v ligi NBA Golden State Warriors je dosegla novo zmago. Tokrat so bojevniki s 114:109 premagali Oklahoma City Thunder. Prvi mož tekme je bil domači zvezdnik Stephen Curry s 34 točkami in devetimi podajami.

Tekma v Oaklandu bi se kaj lahko zasukala tudi v drugo smer, če bi celo tekmo odigral zvezdnik Oklahome Kevin Durant. Ta je v prvem polčasu v slabih 19 minutah dosegel kar 30 točk in postal prvi igralec po združitvi lig ABA in NBA leta 1976 s toliko točkami v manj kot 20 minutah. Igro je nato moral zapustiti zaradi poškodbe gležnja. "Mislim, da smo v drugem polčasu opravili izvrstno delo pri ustavljanju Duranta. Nisem ga niti opazil. Popolnoma smo ga ustavili," se je pošalil trener Golden Stata Steve Kerr. Svoje delo je sicer dobro opravil tudi drugi zvezdnik gostov Russell Westbrook s 33 točkami in osmimi podajami, a je bilo to premalo za uspeh. Na drugi strani je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk, ob Stephenu Curryju se je najbolj izkazal Klay Thompson z 19 točkami, svoj delež pa je prispeval tudi Draymond Green s 16 točkami, devetimi skoki in prav toliko podajami. "To je bila zabavna košarka. Visok ritem, hitra igra ..." je po tekmi dejal Curry.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Chicago Bulls so na krilih Jimmyja Butlerja, ta je dosegel zanj rekordnih 35 točk, ob tem pa imel še sedem podaj, pet skokov in štiri ukradene žoge, s 103:97 premagali New York Knicks, pri katerih je s 23 točkami prednjačil Tim Hardaway mlajši. New Orleans Pelicans so v Houstonu zmagali z 99:90, izstopal pa je mladi zvezdnik gostov Anthony Davis s 30 točkami, 14 skoki in petimi blokadami. Na zadnji tekmi večera so Sacramento Kings doma izgubili proti Milwaukee Bucks s 107:108. Tekmo je odločil Zaza Pachulia z uspešno izvedenim prostim metom 6,8 sekunde pred koncem tekme. Povratnik po bolezni DeMarcus Cousins je imel nato priložnost za zmago, a je zgrešil odločilni met. Zbral je 27 točk in 11 skokov.