NBA: Bryant je postal novi rekorder lige

New York, 08. 01. 2016 08.35 |

T.Š./STA
2

V košarkarski ligi NBA so sinoči odigrali štiri tekme. Kobe Bryant je dosegel 28 točk in dosegel nov mejnik v ligi NBA, ekipa Los Angeles Lakers pa je izgubila v Sacramentu. Dvoboj Chicaga in Bostona so dobili gostitelji, izkazala sta se Pau Gasol in Jimmy Butler.

Kobe Bryant
Kobe Bryant FOTO: Reuters
Chicago je odpravil Boston s 101:92, dva igralca gostiteljev sta se izkazala z dvojnim dvojčkom. Pod košem je bil neustavljiv španski center Pau Gasol, ki je zbral 17 točk in kar 18 skokov, prvi strelec tekme je bil Jimmy Butler z 19 točkami in 10 podajami. Houston je bil s 103:94 boljši od Utaha, s 33 koši je pri zmagovalcih izstopal James Harden.

Košarkarji Atlante so ponoči v ligi NBA dosegli še obvezno zmago na gostovanju v Philadelphii, ki si je letos na 38 tekmah priigrala vsega štiri zmage. Pri zmagi s 126:98 je bil z 22 točkami najbolj učinkovit Kent Bazemore, kar peterica košarkarjev Atlante pa je dosegla dvomestno število košev. Pri Philadelphii je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Jahlil Okafor.

Najtesneje je bilo v Sacramentu, kjer so gostitelji v drugem delu le stežka ubranili vodstvo iz prvega polčasa in slavili nad Los Angeles Lakers s 118:115. Domači so v uvodu zadnje četrtine povedli s 104:88 in vse je kazalo na zanesljivo zmago, a je D'Angelo Russell dve minute in pol pred koncem goste popeljal v vodstvo s 111:110, ekipa Los Angelesa pa je je vodila tudi s 113:112 in 1:34 minute pred koncem s 115:113.

DeMarcus Cousins s tremi zadetimi prostimi meti in Rajon Rondo s košem pa sta vendarle še enkrat obrnila izid. Cousins je na tekmi dosegel kar 29 točk in 10 skokov, dvomestno število točk pa je v statistiko pri zmagovalcih vpisala kar šesterica košarkarjev. Kobe Bryant na nasprotni strani je dosegel 28 točk, Russell eno manj. Bryant je ob tem postavil nov mejnik, saj je postal najmlajši igralec v zgodovini lige, ki je skupno dosegel že 33.000 točk. Do zdaj sta ta mejnik v NBA presegla le Kareem Abdul-Jabbar in Karl Malone.