NBA: Kratkohlačniki brez Vujačića do desete zmage

New York, 05. 12. 2015 08.05 |

V košarkarski ligi NBA so odigrali šest tekem. New York Knicks so gostili tekmeca iz Brooklyna in zabeležili zmago (108:91). Saša Vujačić tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Za deseto zmago New Yorka v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, Newyorčani so tudi desetkrat izgubili, sta bila najbolj zaslužna Carmelo Anthony z 28 točkami in Kristaps Porzingis z 19 točkami in desetimi skoki. V ekipi Brooklyna, ki je še štirinajstič izgubila, ima pa le pet zmag, se je z 21 točkami izkazal Brook Lopez. Saša Vujačić ni dobil priložnosti in je obsedel na klopi.

Za največje presenečenje so poskrbeli košarkarji New Orleansa, ki so na domačem igrišču po podaljšku s 114:108 premagali Cleveland. Košarkarji iz New Orleansa so v zadnjo četrtino tekme vstopili s sedmimi točkami prednosti, sedem minut pred koncem rednega dela tekme pa vodili za trinajst (81:94). Toda gostje iz Clevelanda so na krilih LeBrona Jamesa že bili na pragu zmage, saj so povedli s 105:102, do konca pa je bilo le še 15 sekund.

S trojko Jruea Holidayja so domačini izid izenačili in prišli do podaljška, v katerem so prejeli le tri točke, dali pa devet ter se še petič v sezoni veselili zmage. Ob tem imajo 15 porazov. Z 31 točkami in 12 skoki se je v ekipi New Orleansa izkazal Anthony Davis z 31 točkami in 12 skoki, LeBron James je bil s 37 točkami, sedmimi skoki in osmimi podajami najboljši igralec Clevelanda, ki je šestič v sezoni ostal praznih rok, ima pa 13 zmag.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Washington je z boljšo igro v zadnji četrtini, v kateri sta se ob Bradleyju Bealu, ki je bil s 34 točkami najboljši strelec tekme, izkazala še Ramon Sessions (18 točk) in John Wall (17 točk in 11 skokov), strl odpor Phoenixa, pri katerem je 22 točk dosegel Eric Bledsoe.

V Detroitu je pod košema blestel Andre Drummond, imel je kar 23 skokov, dosegel je tudi 17 točk in je imel nemalo zaslug, da so domačini prišli do 11 zmage v sezoni. Ob njem sta se s 23 točkami izkazala še Marcus Morris in Reggie Jacskon, v ekipi Milwaukeeja, ki je še 13 v sezoni ostal praznih rok, ob tem ima sedem zmag, je Khris Middleton tekmo končal z 21 točkami, Greg Monroe pa s 14 točkami in 13 skoki.

Ena najuspešnejših ekip v zgodovini lige NBA Los Angeles Lakers nadaljuje s slabimi predstavami in porazi. Tokrat so svojega že šestnajstega, zmagali so le trikrat, doživeli v Atlanti. Bolj napeto je bilo v Dallasu, kjer je James Harden s 25 točkami (8 skokov in 9 podaj) v napeti končnici popeljal Houston do devete zmage, Dallas pa je ostal pri enajstih.

New York Knicks - Brooklyn Nets            108:91
Washington Wizards - Phoenix Suns          109:106
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks          102:95
Atlanta Hawks - Los Angeles Lakers         100:87
Dallas Mavericks - Houston Rockets          96:100
New Orleans Pelicans - Cleveland Cavaliers 114:108 (podaljšek)