James popeljal Cleveland do izenačenja

Chicago, 07. 05. 2015 08.04 |

Košarkarji Clevelanda so bili po prvi tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA proti Chicagu videti izgubljeni, toda v drugi tekmi je bila slika povsem drugačna. Na krilih razpoloženega LeBrona Jamesa so prišli do zanesljive zmage s 106:91 in serijo izenačili na 1:1.

Cleveland je vodil od začetka do konca, bil boljši v vseh elementih, že v prvi četrtini je vodil za 22, na začetku drugega polčasa tudi za 25 točk, tekmo pa mirno pripeljal do konca. Domačo ekipo je uspešno vodil Lebron James, ki je dosegel 33 točk in zbral osem skokov. "Naša ekipa je oslabljena, zato je morala biti moja vloga še večja. Moral sem še bolj potruditi, vesel pa sem, da mi je uspelo ekipo pripeljati do zmage, ki je bila nujna," je po tekmi dejal James, ki je že v prvi četrtini dosegel 14 točk. Kyrie Irving jih je na koncu prispeval 21, a vse zasluge za zmago pripisal prvemu zvezdniku: "Že to, da je v dvorano prišel uro in pol prej kot običajno, pove, kako je bil motiviran. Za razliko od prve tekme je spet igral na svojem pravem položaju nizkega krila, kjer je dominanten. Po tej tekmi lahko optimistično gledamo na nadaljevanje serije."

Derrick Rose
Derrick Rose FOTO: Reuters

Po dveh tekmah je izid 1:1 tudi na obračunu zahodne konference med Houstonom in Los Angeles Clippers. Ta tekma je bila bolj izenačena kot obračun v Clevelandu. Gostje so drugo četrtino dobili za 20 točk (v njej so dosegli kar 41 točk), že imeli prednost 13 točk, a so domači v drugem delu zaigrali odlično in spreobrnili rezultat v svojo korist. Že na začetku zadnje četrtine so zaostajali, toda osem zaporednih točk, od tega šest po trojkah Jamesa Hardna in Trevorja Arize (pred tem je Houston zadel le dve trojki iz 17 poskusov), jim je zagotovilo vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Harden je dosegel 32 točk, polovico jih je prispeval v zadnji četrtini, Dwight Howard jih je prispeval 24 in zbral še 16 skokov, Houston pa je izvedel kar 64 prostih metov, od tega jih je zadel 42. "Težko boš zmagal kakšno tekmo, ko tekmec meče kar 64 prostih metov," je glavni razlog za poraz navedel igralec poražencev Blake Griffin, ki je bil s 34 točkami najučinkovitejši igralec tekme.