Washington, 07. 03. 2015 08.03 |

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na soboto gostovalo pri Washington Wizards in izgubilo s 97:99. Kljub temu je bil prvi strelec Miamija Goran Dragić, ki je v 29 minutah dosegel 18 točk, a se je poškodoval ob koncu tretje četrtine in se ni več vrnil na parket. Zoran Dragić je na prvi tekmi za Sioux Falls dosegel 22 točk.

Ob odsotnosti Dwyana Wada in Luola Denga je bil prvi strelec Miamija Goran Dragić, ki je v 29 minutah dosegel 18 točk, sedem podaj in pet ujetih žog, a je moral zaradi poškodbe hrbta predčasno z igrišča. Miami je bil na pragu zmage, potem ko je Washington na začetku tretje četrtine vodil celo za 35 točk (83:48). A je nato vročica na krilih Miamija zmanjšala zaostanek, vendar so na koncu ostali prekratki za preobrat. Slovenski organizator igre je v nadaljevanju tretje četrtine nanizal 12 točk, v zadnji minuti te četrtine pa je pri polaganju za 71:88 padel na hrbet. Za Dragića je bilo s tem tekme predčasno konec, saj se ni več vrnil na igrišče. Iz kluba so sporočili, da ni jasno, kdaj bo lahko ponovno zaigral, Miami pa že nocoj čaka tekma s Sacramentom.

Miami je na koncu tekmo izgubil, potem ko je pet sekund pred zvokom sirene Henry Walker zgrešil trojko. Miami je s porazom na lestvici vzhodne konference padel tik pod mesta, ki še vodijo v končnico. Z osmo Indiano si sicer vročica deli isto število 27 zmag in 34 porazov. Dragić s takšnim razpletom ni bil preveč zadovoljen: "Nismo najbolje začeli tekme. Edina pozitivna stvar na tej tekmi je bila, da smo se vrnili. Na žalost na koncu nismo uspeli narediti vseh potez, s katerimi bi tehtnico nagnili v našo korist."

Uspešnejši večer je za Zoranom Dragićem, ki ga je Miami do konca sezone poslalo v razvojno ligo k ekipi Sioux Falls Skyforce. Dragić je na prvi tekmi v NBA D-League proti moštvu Grand Rapids Drive pri zmagi s 117:108 v 33 minutah prispeval 22 točk, štiri skoke in pet podaj, v statistiki pa je vknjižil tudi šest izgubljenih žog. Bil je drugi strelec svoje ekipe, eno točko več je dal Scotty Hopson.

Igrala je tudi ekipa Memphis Grizzlies Bena Udriha in s 97:90 premagala Los Angeles Lakers. Udrih je igral devet minut, a se ni vpisal v statistiko, zgrešil je dva meta na koš. S 24 točkami je bil najboljši strelec med grizliji Zach Randolph, Katalonec Marc Gasol je dosegel 18 točk.