Nachbar 16, Lorbek 14 točk

Ljubljana, 23. 03. 2012 08.08 |

V košarkarski evroligi so odigrali druge tekme četrtfinala. Barcelona je premagala Unics iz Kazana, Lorbek je dosegel 14 točk, Nachbar na drugi strani pa 16. Maccabi je presenetil v Atenah.

Barcelona je bila uspešna že v drugo, s 66:63 je porazila Unics iz Kazana in v četrtfinalu vodi z 2:0. Šlo je tudi za srečanje dveh slovenskih reprezentantov, Erazma Lorbka in Boštjana Nachbarja. Slednji je bil uspešnejši v tem internem dvoboju, v 30 minutah je dosegel 16 točk (od tega v prvem polčasu 14) in dodal pet skokov, Lorbek pa je v 27 minutah dosegel 14 točk in prispeval še tri skoke in eno podajo. Prvi strelec tekme je bil Nathan Jawai (Unics) z 21 točkami. V Atenah je Panathinaikos presenetil Maccabi. Izraelsko moštvo je slavilo po podaljšku s 94:92, izid v zmagah je izenačen na 1:1.