Na Finskem prvi poraz Krke v drugem delu pokala Fiba

Joensuu, 06. 01. 2016 19.37 |

Košarkarji Krke so doživeli prvi poraz v drugem delu pokala Fiba. Na gostovanju pri finskem prvaku Kataji so izgubili z 82:89 (14:24, 34:44, 63:68).

Pri krkaših je bil najbolj učinkovit Matic Rebec z 19 točkami.
Pri krkaših je bil najbolj učinkovit Matic Rebec z 19 točkami. FOTO: Damjan Žibert

Po uvodni tesni zmagi proti izraelskemu predstavniku Maccabiju Rand Medii so Novomeščani slabo začeli niz treh gostovanj. Proti Kataji so zaostajali večji del tekme, kljub temu pa so bili še v zadnji minuti v igri za dve točki. Točno minuto pred koncem je Stefan Sinovec (18 točk) znižal na 82:84, gostitelji pa so v zadnjih 60 sekundah prek svojega najboljšega posameznika Thomasa Scrubba (18 točk, met iz igre 8:9, 8 skokov) in 35-letnega Teemuja Rannikka (13 točk, 11 podaj) zasluženo prišli do zmage. Pri Krki so imeli poleg Sinovca še štirje igralci dvomestni seštevek točk; Matic Rebec 19, Ive Ivanov 13, Jure Lalić 11, Luka Lapornik 11. Krka bo naslednji teden gostovala pri francoskem Asvelu.