Miami se je 'oddolžil' Chicagu

Chicago, 11. 05. 2013 07.50 |

Košarkarji moštva NBA Miami Heat so se v drugem krogu končnice veselili prve zmage na gostovanju pri Chicagu (104:94). S tem so se tekmecem oddolžili za poraz, ki so ga v prvem dvoboju doživeli na domačem parketu.

Prvi zvezdnik Miamija LeBron James je po prvi zmagi nad Chicago Bullsi napovedoval, da selitev v Chicago pomeni priložnost, da se tekmecem oddolžijo za poraz, ki so ga doživeli na domačem terenu. In prav takšna miselnost jih je pripravljala do druge zmage v seriji, za nameček pa so še korak bliže k zastavljenim ciljem, ki so povezani z osvojitvijo šampionskega prstana.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Po izenačeni prvi četrtini (25:25) so gostje na odmor odšli z dvema točkama prednost, po tretji četrtini pa je bil izid še enkrat izenačen. V sklepnem delu dvoboja pa je prišla do izraza individualna kakovost tekmeca. LeBron James je namreč skupaj s soigralci zadnji del dvoboja dobil za kar deset točk (35:25) in se ob koncu dvoboja veselil zmage s 104:94. "Bosh (20 točk, 19 skokov) je blestel z 19 skoki, Norris je odigral izjemno tekmo, vsi skupaj pa smo si pred dvobojem zadali cilj, da naredimo korak naprej v obrambi. To nam je dodobra uspevalo predvsem v drugem delu dvoboja. Sploh v zadnji četrtini. Prav Bosh in Norris sta tista, zaradi katerih smo se veselili zmage sredi Chicaga,“ je po dvoboju dejal najboljši strelec vročice James (25 točk).