Miami še drugič boljši od Nets

Miami, 09. 05. 2014 07.17 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so na pol poti do naslednjega kroga končnice tekmovanja. V noči na petek so s 94:82 ugnali Brookly Nets. Blestel je LeBron James (22 točk).

Dwayne Wade in Mirza Teletović
Dwayne Wade in Mirza Teletović FOTO: Reuters

Gostje so dvoboj začeli dobro, dobili uvodno četrtino (21:15), v nadaljevanju pa niso več našli recepta, s katerim bi se enakovredno kosali s tekmecem. Ob polčasu je sicer njihova prednost še znašala točko, v tretji in četrti pa so gostitelji pokazali, zakaj so pred začetkom sezone odkrito napovedovali osvojitev novega šampionskega prstana.

"Prostora za padce forme ni, potrebno je biti zbran in igrati svojo igro. Vsaka napaka v končnici se lahko izkaže za usodno. Osredotočeni smo na zastavljeni cilj," je po zmagi s 94:82 dejal trener Miamija Erik Spoelstra, ki je imel v svojih vrstah kar pet igralcev, ki so dosegli dvomestno število točk. Najučinkovitejši med njimi je bil LeBron James (22 točk).

V drugem dvoboju večera je San Antonio še drugič ugnal Portland (114:97).