Sacramento, 15. 03. 2018 07.35 |

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na četrtek izgubilo v gosteh pri Sacramento Kings s 119:123. Tekma se je končala s podaljškom, Goran Dragić pa je v 39 minutah dosegel 33 točk, tri podaje in dva skoka ter bil s tem najboljši posameznik vročice. Buddy Hield je za Sacramento prispeval 24 točk.

Miami je izgubil še na devetem zaporednem gostovanju. Nazadnje so na tujem slavili 29. januarja. FOTO: AP

Košarkarji Miamija še naprej ne najdejo recepta za zmago v gosteh. Nazadnje so na tujem slavili konec januarja v Dallasu, v noči iz srede na četrtek so vknjižili še deveti zaporedni poraz v gosteh, s čimer so vsaj začasno zapravili možnost skoka po lestvici vzhodne konference navzgor. Tokrat so v Sacramentu nadoknadili zaostanek 16 točk v zadnji četrtini, prišli do podaljška, v katerem pa so bili prekratki za zmago. Kralji, sicer ena najslabših ekip te sezone, so se veselili zmage s 123:119. Miami je tako padel na osmo mesto vzhodne konference, a ima končnico skorajda že zagotovljeno, teoretično pa ostaja v boju celo za tretje mesto vzhoda, a bo za to potrebno izboljšati gostujočo formo.

V dresu Vročice je blestel slovenski košarkar Goran Dragić, ki je vknjižil 33 točk, v zadnji četrtini pa je prav on priključil Vročico z 11 zaporednimi točkami in zaostanek 13 točk (91:104) pretvoril na dve točki razlike (102:104). Miami je v zadnji četrtini celo prešel v vodstvo, imel zmago že na pladnju, ko je pri rezultatu 111:109 v korist Heat iz nemogočega položaja zadel De’Aaron Fox in izsilil podaljšek.

Na sporedu so bile še tri tekme, branilci naslova Golden State Warriors so s 117:106 premagali Los Angeles Lakers, Orlando Magic so s 126:117 ugnali Milwaukee Bucks, močno oslabljeni Boston Celtics pa so kljub dvema podaljškoma na koncu vendarle izgubili proti Washington Wizards s 124:125.

Orlando Magic - Milwaukee Bucks 126:117
Boston Celtics - Washington Wizards 124:125 (2 podaljška)
Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 117:106