Miami izgubil proti neposrednemu tekmecu za končnico

Indianapolis, 06. 04. 2015 07.49 |

Ekipa Indiana Pacers je v košarkarski ligi NBA premagala Miami Heat s 112:89 in se s slednjo po odstotkih zmag in porazov izenačila na vzhodnem delu lige. Ekipi ena zmaga loči od osmega mesta, ki vodi v končnico. Goran Dragić je za Miami dosegel 15 točk, pet podaj in tri skoke v 35 minutah.

Paul George se je po hudi poškodbi vrnil v ekipo Indiane.
Paul George se je po hudi poškodbi vrnil v ekipo Indiane. FOTO: Reuters

Goranov brat Zoran Dragić je igral dobre štiri minute, zgrešil edini met, ob tem pa ujel žogo in imel dve podaji za Miami. Prvi strelec tekme in poraženih gostov je bil Dwyane Wade (27 točk), v vrstah zmagovalcev pa je bil najučinkovitejši rezervist Luis Scola (23 točk, 12 skokov). Po poškodbi se je v ekipo Indiane vrnil zvezdnik Paul George in v 15 minutah zbral 13 točk.

Miami je po trojki Dragića v tretji četrtini sicer povedel z 58:57, potem pa je sledil nov padec v igri. Ta se je zgodil še prej, kot prejšnji večer ob porazu v Detroitu s točko razlike. Tokrat so igralci Indiane predzadnji del igre dobili s 77:66 po zaslugi delnega izida 20:8. S tem ritmom so nadaljevali tudi v zadnji četrtini, ko je bilo 35:23 za domače.

Osrednje ime srečanja je bil George, ki je sredi prve četrtine stopil na parket. Z osebno napako se je sicer prvič vpisal v statistiko, dobre tri minute pred koncem tega dela je tudi prvič zadel, njegov koš pa so soigralci in gledalci bučno proslavili, vse skupaj pa ni potihnilo še po koncu tekme. Že nekaj časa je trener Frank Vogel govoril, da ga zelo pogreša. Več kot osem mesecev ga ni bilo na igrišču, ker je imel odprt zlom golenice, tako hudo pa se je poškodoval avgusta lani v Las Vegasu na pripravah ameriške reprezentance za svetovno prvenstvo v Španiji.

"Vse je bilo tako, kot sem pričakoval. Razen dobrodošlice, tako tople vrnitve v ekipo si nisem predstavljal. To je bil eden najlepših trenutkov v življenju," je dejal George. Pred tekmo se je srečal s trenerjem univerze Duke. Mike Krzyzewski je bil namreč trener ameriške zasedbe, ko se je poškodoval, v noči na torek po slovenskem času pa bo Krzyzewski vodil svoje študentsko moštvo v univerzitetnem finalu proti Wisconsinu le nekaj ulic stran od tokratnega dvoboja.

LeBron James
LeBron James FOTO: Reuters

Miami je bil zelo oslabljen pod obročem, saj zaradi manjših poškodb na igrišče nista stopila Chris Andersen in Hassan Whiteside. Indiana in Miami sta bila finalista vzhodnega dela lige v zadnjih dveh letih (2013 in 2014), obakrat je tako kot prejšnji dve leti (2011, 20112), a tedaj z drugimi tekmeci, boljši Miami, prvak celotne lige leta 2013 in podprvak 2014. Tokrat pa se ekipi borita zgolj za vstop v končnico. Na devetem mestu imata po 34 zmag in 43 porazov ter zaostajata za Bostonom (35-42) in Brooklynom (35-41). Miami bo v noči na sredo gostil Charlotte, ki ima na 11. mestu le eno zmago manj.

V Miamiju je še v prejšnji sezoni igral zvezdnik LeBron James, ki pa se je po lanskem bolečem finalnem porazu s San Antonio Spurs vrnil v Cleveland Cavaliers, kjer je leta 2003 začel svojo poklicno pot. Štirikratni najkoristnejši igralec lige je prvič v sezoni dosegel trojni dvojček za 20 točk, 12 podaj in 10 skokov ter vodil Cleveland do osemnajste zaporedne domače zmage. Ta je bila z 99:94 dosežena proti neposrednemu tekmecu za prvo mesto v centralni skupini Chicagu. Biki imajo sedaj le še teoretične možnosti za preboj na vrh.

Branilci naslova, San Antonio Spurs, so visoko s 107:92 premagali Golden State Warriors, ki je sicer še vedno najboljša ekipa te sezone. Najučinkovitejši mož lanskega finala Kawhi Leonard je zbral 26 točk, Tim Duncan pa 19 za sedemnajsto zmago prvakov na zadnjih 20 tekmah.

Indiana Pacers - Miami Heat 112:89
Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 112:115
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 99:94
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 107:92
New York Knicks - Philadelphia 76ers 101:91
Sacramento Kings - Utah Jazz 95:101
Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 78:106