Miami izgubil brez slovenske pomoči

Miami, 20. 01. 2016 07.41 |

Moštvo lige NBA Miami Heat je izgubilo proti Milwaukee Bucks z 79:91. Slovenca v dresu vročice Goran Dragić in Beno Udrih za Miami nista zaigrala. Hassan Whiteside in Chris Bosh sta za Miami dosegla po 23 točk, Khris Middleton jih je za Milwaukee prispeval 22.

Chris Bosh
Chris Bosh FOTO: Reuters

Milwaukee Bucks so tokrat izkoristili odsotnost kar štirih poškodovanih igralcev Miamija, med njimi Gorana Dragića in Bena Udriha, in pred očmi mnogih znanih oseb v dvorani, tekmo si je med drugimi ogledal tudi boksarski šampion Floyd Mayweather, prišli do nove zmage. Košarkarji Miamija so se na tekmi tudi poklonili v ponedeljek preminulemu kitaristu in ustanovitelju skupine Eagles Glennu Freyju s pesmijo The Heat Is On, ki je himna ekipe že od leta 1988. Na tekmi je sicer blestel Khris Middleton, ki je za Milwaukee dosegel 22 točk, Greg Monroe je ob 15 točkah prispeval še deset ujetih žog. Miami, ki bo drevi gostoval pri Washingtonu, je vknjižil drugi zaporedni poraz kljub dobrima predstavama Whitesida in Chrisa Bosha. Branilec vročice Dwyane Wade ni imel svojega dne, tekmo je končal z le dvema točkama ob metu 1-6, še vedno pa ima težave s poškodovano ramo. Milwaukee je že ob polčasu vodil z 49:39, v tretji četrtini pa pobegnil že na 75:57. "Khris Middleton lahko vpliva na tekmo na več načinov. Lahko zadeva koše ali te pripravi drugim. Njegove podaje so res neverjetne. Nocoj smo skušali Miamiju precej otežiti tekmo in uspelo nam je. V napadu smo bili brezhibni," je po tekmi dejal začasni trener Milwaukeeja Joe Prunty.

V ostalih tekmah so New Orleans Pelicans s 114:99 premagali Minnesota Timberwolves, Denver Nuggets so s 104:110 izgubili proti Oklahoma City Thunder, Phoenix Suns pa so proti Orlando Pacers klonili s 94:97.

Miami Heat - Milwaukee Bucks                   79:91
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 114:99
Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder        104:110
Phoenix Suns - Orlando Pacers                  94:97