Miami brez Dragića nemočen proti LA Clippers

Los Angeles, 14. 01. 2016 07.43 |

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na četrtek gostovalo pri Los Angeles Clippers in zgubilo z 90:104. Slovenec Goran Dragić zaradi poškodbe ni igral, z 19 točkami je bil prvi strelec Miamija Gerald Green. Toliko jih je za Los Angeles prispeval tudi Cole Aldrich.

Chris Paul in Jamal Crawford
Chris Paul in Jamal Crawford FOTO: AP

Miami je izgubil tretjo tekmo v nizu, glede na zahteven razpored v januarju pa se mu vedno bolj odmikajo visoka mesta na zahodu. Z 22-17 je trenutno šele na tretjem mestu, ob tem, da ima drugouvrščeni Toronto le dve zmagi več, a tudi devetouvrščeni Boston zaostaja za njim le dve zmagi.

Goran Dragić je zapustil turnejo Miamija po zahodu in odšel na Florido, kjer ga čaka zdravniški pregled leve mečne mišice, ki si jo je poškodoval na tekmi z Golden State Warriors. Njegovo odsotnost v začetni peterki je nadomestil Beno Udrih, ki je v 28 minutah na parketu dosegel 8 točk in imel tri podaje.

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in izgubila pri Brooklyn Nets s 104 : 110. Vujačić se v štirih minutah ni vpisal med strelce, z 31 točkami je bil za kratkohlačnike najboljši Derrick Williams. Brook Lopez je z 20 prednjačil pri Brooklynu.

Tretji poraz v sezoni so doživeli igralci Golden Statea. Premagala jih je skromna zasedba Denverja s 112:110. Stephen Curry je sicer dosegel 38 točk, vendar je izgubil žogo v zadnjem napadu za izenačenja oziroma zmago. "Zapletel sem se, saj sem iskal prostega soigralca," je dejal Curry.

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 107:84
Washington Wizards - Milwaukee Bucks 106:101
Brooklyn Nets - New York Knicks 110:104
Boston Celtics - Orlando Pacers 103:94
Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 107:104
Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 108:89
Denver Nuggets - Golden State Warriors 112:110
Portland Trail Blazers - Utah Jazz 99:85