Metalac še drugič v sezoni boljši od Krke

Valjevo, 09. 01. 2016 21.06 |

Košarkarji novomeške Krke so v 19. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti Metalcu s 83:77. To je bil še 11. poraz za Novomeščane v letošnji izvedbi lige, v kateri so zabeležili še osem zmag.

Krkaši so bili v Valjevem nemočni proti domačemu Metalacu.
Krkaši so bili v Valjevem nemočni proti domačemu Metalacu. FOTO: Damjan Žibert

Metalac je z zmago proti Krki naredil pomemben korak k obstanku v ligi. Domači so znali unovčiti tudi dejstvo, da so bili Novomeščani nekoliko utrujeni, saj so med tednom doživeli tudi poraz na napornem gostovanju na Finskem v Fibinem pokalu. Valjevčani so tako še drugič v sezoni porazili Krko, ki ima zdaj že deset porazov v tem tekmovanju in je le še točko pred današnjim tekmecem. Domači so tekmo začeli bolje in vodili vse do 18. minute, ko so Novomeščani po trojki Stefana Sinovca prvič prišli do vodstva (34:33). Že dotlej je bila igra dokaj izenačena, poravnan pa je bil tudi izid ob polčasu.

V tretji četrtini pa so domači prišli do občutnejše razlike, v petih minutah so naredili delni izid 15:3 in povedli s 53:41. Tudi v drugi polovici predzadnje četrtine so domači prevladovali in držali prednost oziroma jo še malenkost odebelili na 60:45, v zadnjih deset minut pa so vstopili z dotlej najvišjim vodstvom 66:50. Toda Dolenjci se niso še predali. Po dveh zaporednih trojkah Matica Rebca so se v 36. minuti približali na 72:68, nato pa se je nalet gostov ustavil. Žoge v nekaj zaporednih napadih niso šle skozi obroč, domači pa so na drugi strani to unovčili za pobeg na varnejših sedem točk razlike. Minuto in 45 sekund pred koncem so krkaši spet prišli na štiri točke, a nato so spet zatajile strelske sposobnosti gostov, domači pa so prednost držali in jo kljub povprečnemu izvajanju prostih metrov tudi ohranili. Pri domačih je bil z 18 točkami najboljši Dušan Kutlešić, pri gostih pa s 14 Sinovec, ki pa je iz igre metal slabo, zgolj 26-odstotno. Za dve točki je metal 2-9, za tri 3-10, proste mete pa 1-4.