Maccabi zmagovalec lige ABA

Tel Aviv, 30. 04. 2012 20.51 |

Na zaključnem turnirju mednarodne regionalne lige ABA sta se v Tel Avivu v finalu pomerila Maccabi, gostitelj turnirja, in hrvaška Cedevita. Izraelci so tako kot v polfinalu zanesljivo opravili s tekmecem in osvojili naslov prvaka.

Grk v vrstah Maccabija Theodoros Papaloukas
Grk v vrstah Maccabija Theodoros Papaloukas FOTO: Reuters

Maccabi je potrdil letošnjo prevlado v ligi ABA, izraelsko moštvo je to potrdilo tudi na zaključnem turnirju četverice v Tel Avivu. V polfinalu so zanesljivo premagali Budučnost, v finalu pa še zagrebško Cedevito, izid je bil 87:77. Maccabi je z zmago prekinil petletno vladavino beograjskega Partizana v regionalni ligi. Pravzaprav se je ta končala že v polfinalu, ko so Beograjčane z 68:56 (14:15, 34:32, 51:46) premagali zagrebški košarkarji, ki pa so očitno potrošili preveč moči, saj niso nudili veliko odpora izraelski ekipi.

Izraelski košarkarji so bili razred zase, do precejšnje prednosti so prišli že na začetku uvodne četrtine, ko Zagrebčani nikakor niso našli pravega ritma. V drugi in tretji četrtini sta bili ekipi precej enakovredni, zadnji del tekme pa je Cedevita, katere član je tudi Slovenec Matjaž Smodiš, a je poškodovan, celo dobila. Najboljši igralec turnirja je postal Keith Langford, ki je blestel zlasti v prvi četrtini, ko je zbral devet točk, skupno pa je končal pri 21 točkah, štiri skokih, podaji in treh ukradenih žogah. V vrsti gostiteljev sta bila razpoložena še Richard Hendrix s 16 in David Blu s 13 točkami, medtem ko je pri Cedeviti največ točk zbral Levour Christopher Warren, ki je končal pri 24 koših.

Maccabi - Cedevita 87:77 (27:11, 39:23, 64:47)