Los Angeles hiti proti finalu

Los Angeles, 20. 05. 2010 08.45 |

Ekipa Los Angeles Lakers je v finalu zahodnega dela lige NBA doma premagala Phoenix Suns s 124:112 in vodi v zmagah z 2:0. Saša Vujačič ni igral za Los Angeles, Goran Dragić pa je v dresu Phoenixa v 15 minutah dosegel tri točke (met iz igre 1:6), dve podaji ter po en skok in ukradeno žogo.

Pau Gasol in Phil Jackson
Pau Gasol in Phil Jackson FOTO: Reuters

Junak večera je bil Španec Pau Gasol, ki je 14 od svojih 29 točk nanizal v zadnji četrtini, Kobe Bryant je dodal 21 točk in 13 podaj ter prvič po šestih tekmah ostal pod 30 točkami. Ron Artest je zbral 18 točk, Lamar Odom, ki je vstopil s klopi, pa 17 točk in 11 skokov za branilce naslova. Jezerniki, iz igre so zadeli 57-odstotno, so v letošnji končnici zmagali osmič zapored in so sedaj že na pol poti do uvrstitve v veliki finale lige, kjer jih verjetno čaka Boston, ki prav tako z 2:0 vodi v obračunu z Orlandom. Domači, na zadnjih dveh tekmah so skupaj zadeli 252 točk, so povedli s 36:24 že v prvi četrtini, vendar je gostom uspelo izenačiti pred začetkom zadnjega dela igre (90:90). Tedaj je na sceno stopil Gasol, izdatno pa mu je pomagal tudi Bryant in njuna ekipa je v letošnji končnici ostala doma neporažena. Tretja tekma teh dveh ekip bo v noči na ponedeljek po srednjeevropskem času v Phoenixu. Jezerniki so po vodstvu z 2:0 v zgodovini kluba izgubili le enkrat, na 41 dvobojih pa so slavili. "Enostavno jih nismo znali upočasniti v napadu. Sami smo sicer dobro zadevali in se jim tudi približali, vendar pa so vedno našli mesto in način za prebijanje naše obrambe," je vzrok za poraz opisal trener gostov Alvin Gentry. Grant Hill je 14 od svojih 23 točk zadel v tretji četrtini, v kateri je Phoenix nadoknadil 14 točk zaostanka. Za poraženo ekipo je Jason Richardson nanizal 27 točk, Steve Nash 11 točk in 15 podaj, Jared Dudley je zadel pet trojk (15 točk), Amare Stoudemire pa 18 točk.